bitvazaurozay

Мін'юст дозволив називати євреїв "жидами"

Проведений Міністерством юстиції аналіз засвідчив, що заборони на застосування слова "жиди" в Україні немає. Однак у законодавстві вживають термін "євреї".

Міністерство юстиції не виявило в українському законодавстві норм, які б забороняли вживання слів "жид", "жиди" або "жидівка".

Таким чином у відомстві відповіли на запит головного редактора видання "Київ єврейський" Елеонори Гройсман, пише "Українська правда".

"Проведений міністерством юстиції аналіз не виявив вживання в актах законодавства України термінів "жиди", "жид" і "жидівка", а також норм, що забороняють вживання зазначених слів. Разом з тим, в актах законодавства України вживаються терміни "єврейський", "особи єврейської національності", "євреї", - йдеться у відповіді Мін'юсту.

При цьому у міністерстві підкреслили, що держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Чиновники нагадали, що відповідно до Конституції, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Будь-які форми дискримінації осіб та/або груп осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, або іншими ознаками забороняються.

Нагадаємо, у вересні 2012 року новообраний депутат Верховної Ради від ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко назвав голлівудську актрису Мілу Куніс, уродженку України, "жидівкою".

У зв'язку з цими висловлюваннями розгорівся скандал. Президент Української ради єврейських жінок, головред сайту "Київ єврейський" Елеонора Гройсман попросила представників партії "Свобода" не називати євреїв "жидами", оскільки це слово їх ображає.

Представники "Свободи" заявили, що відмовлятися від вживання слова "жид" не збираються. При цьому вони посилалися, зокрема, на те, що це слово використовували класики української літератури.

В академічному словнику української мови слово "жиди" має два значення: 1) застаріла назва євреїв, 2) образлива назва євреїв. !zn

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.