bitvazaurozay

Не називайте росіян мокшею!

На жаль, дотепер чимало українців використовують назву народу мокша як кпин. Самобутній фіно-угорський народ Ідель-Уралу, із древньою історією, власною міфологією, релігією та мовою на вустах українців перетворюється у якийсь дотеп. Російські шовіністи вміло користуються з цієї нагоди і апелюють до мокшан: «Дивіться, українці вважають ваш народ за лайку! То ви будете слухати пропаганду Києва про поневолені корінні народи?!».

Вважаємо кпини з мокшан вкрай недоречними і шкідливими для самої України та її боротьби з Москвою. Мокша – це не древнє плем’я, згадки про яке зберігаються лише у підручниках. Мокша існують дотепер, вони мають власні національні організації, товариства і навіть ЗМІ мокшанською мовою.

Скажімо, ось коротко мокшанською про етимологію слова «мокша»:

«Мокша» этнонимсь, конань эса народсь лемнезе эсь прянц кунардонь пингста сявомок, сась индоевропейскяй кяльхнень эзда. Арьсеви, што тя лемсь лиссь Мокша гидронимть эзда. Кда ваномс сяда крхкаста, няеви соткссь meksha санскритонь валть мархта.

Ну як? Сильно схоже на російську?

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.