bitvazaurozay

Труна з тілом сільського священника УПЦ (МП) зникла з могили і знайшлася на смітнику

На Чернгівщині, у селі Мощанка, труна з тілом сільського священника УПЦ (МП) зникла з могили. Його спочатку поховали біля церкви, а потім невідомі без відома родичів священника розкопали могилу і перепоховали тіло на околиці кладовища. Водночас місце першого поховання священника забрав собі місцевий монастир УПЦ (МП), повідомляє ТСН.

Отець Володимир помер ще у серпні на власному городі, коли копав картоплю. Йому був всього 51 рік, але чоловік мав проблеми із серцем. Ховати священника вирішили біля церкви, бо вона звідси не далеко. Ніхто проти не був.

Церква стоїть на горі. Поруч з нею будують монастир. І церква, і монастир - дві різні структури, але обидві належать Московському Патріархату. Вдова священника розказує, що саме ченці монастиря і вказали, де біля церкви покласти її чоловіка.
 

Новим настоятелем храму, який  належить громаді, призначили священника з монастиря. Він за небіжчиком відправив 9 днів, а сороковини відмовився. Селянам сказали, що священник був "недостойний". Потім і сама могила зникла. На її місці залишилася латка мокрої глини. Труну викопали серед ночі і перевезли в зарості біля цвинтаря. Як кажуть місцеві, ховали так, щоб могилу ніхто не знайшов. Батюшка комусь заважав, кажуть люди, навіть мертвим. Вказують на монастир. Його будувати під стінами сільської церкви почали років з десять тому без офіційних дозволів.

"Жодних документів дозвільних на це не було. Дуже часто я звертався до районної і обласної архітектури. Приїздили перевірки і пояснили, що не змогли знайти замовника. Так воно далі триває", - каже сільський староста Сергій Руденко.

Головний спонсор будівництва монастиря - це уродженець цього села Михайло Дегтяр, якого в селі називають Херувимом. Це відомий в УПЦ (МП) та поза її межами авантюрист, церковна приналежніть якого невідома. Він часто представляється вірянам схіархімандритом або схіархієпископом без відповідного підтвердження.

Його спонсорство підтвердили і в Чернігівській єпархії УПЦ (МП). Колись Михайло Дегтяр був їхнім священником. Шість років тому ТСН знімала сюжет про пограбування його будинку - Херувим заявляв, що вкрали мільйон гривень.

Вдова священника о. Володимира каже, що чоловік у церковні справи її не втаємничував. Хоч небіжчик був не конфліктним, непорозуміння з ченцями і Херувимом Дегтяром, які зайняли землю поруч з церквою, були.

Труна з тілом священника зникла після останнього візиту вдови на могилу. "Вони кричали словами образливими, щоб я його звідси забрала. Я так зрозуміла: вони вирішили, що це їхня земля там. Може, він там сам хоче бути першим похованим", - припускає вдова Юля Зінькова.

Ченці на діалог з ТСН не вийшли. Своєю чергою людям пояснили, що до нічного перепоховання не причетні. У Чернігівський єпархії УПЦ (МП) перепоховання засуджують. Про настрої місцевих знають. "На це є поліція, правоохоронні органи, які повинні вирішити це питання, знайти тих людей, що це робили. Вони повинні понести не лише церковне покарання, а й державне із Кримінального кодексу", - каже секретар Чернігівської єпархії УПЦ (МП) отець Ігор.

Селяни хочуть, щоб єпархія дала їм нового священника, з духовною освітою, замість нинішнього з монастиря.

Колишнього отця Володимира після того, як знайшли закопану труну, люди перепоховали на цвинтарі. На могилу повернули хреста, якого знайшли у монастирі.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.