bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Перший в Україні пам’ятник воїнам Кримського ханства та їх союзникам встановлений на Чернігівщині

Делегація членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримськотатарських та українських вчених відвідала кілька поселень Ічнянського району Чернігівської області та взяла участь в урочистих заходах, присвячених встановленню пам’ятного каменю на честь подій 1659 року. Саме тут, в нинішньому селі Крупичполе, зустрілися та об’єдналися українське і кримськотатарське війська перед битвою з московським військом у Конотопі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

Вже на під’їзді до міста гостей з Києва зустріли трьома прапорами — кримськотатарським, українським та козацьким, а зі словами привітання до гостей звернувся голова місцевої козачої громади і «Соколиного хутора» Микола Череп, предки якого походять із запорізьких і кубанських козаків. Прозвучали слова про давність відносин двох багато в чому різних, але таких близьких один одному народів — українського і кримськотатарського.

— Ми як нащадки і представники війська Кримського ханства, яке тут воювало, шануємо пам’ять нашого народу і приїжджаємо сюди, щоб продовжити традицію дружби (з українським народом. — ред.). Кримські татари та українці приречені бути разом. Прийде час, коли кримськотатарський народ збільшиться і зміцніє, і ми будемо і далі гідними союзниками, — зазначив член Меджлісу Різа Шевкієв.

Місцеві активісти на великій конференції, що відбулася в Школі мистецтв, розповіли про аспекти культури кримськотатарського народу, а також про тісні взаємини українців і кримських татар протягом всієї нашої довгої спільної історії.

— Наша історія сповнена гідних прикладів та яскравих образів, культурної та духовної спадщини. І в цій історії були союзи, братство і підтримка. Прикладом цього є Конотопська битва… Ті історичні події і зараз повторюються — сьогодні ми знову повинні об’єднатися, бути разом. І тільки так ми зможемо протистояти якимось зовнішнім загрозам, — зазначила Гаяна Юксель, згадуючи про події 2014 року, коли Росія анексувала Кримський півострів.

Під час заходу представники Меджлісу також розповіли присутнім про нинішній стан справ в окупованому Криму, про порушення прав людини, переслідування і судові справи над кримськими татарами та українцями.

Візит київської делегації продовжився заходом, заради якого вона і прибула в Ічнянський район — урочистим відкриттям в селі Крупичполе пам’ятного каменю, присвяченого єдності і солідарності українського і кримськотатарського народів.

На місці сучасного села Крупичполе в липні 1659 року відбулася зустріч двох потужних армій — військ українського гетьмана Івана Виговського і кримськотатарського хана Мехмеда Гірея IV. Саме звідси міцний українсько-кримськотатарський військовий союз відправився на легендарну Конотопську битву, де пліч-о-пліч два народи воювали з московським агресором.

Проект закладки пам’ятного каменю був ініційований і реалізований місцевими активістами, Меджлісом кримськотатарського народу і підтриманий керівництвом Ічнянського району. Він є першим на материковій Україні пам’ятником, присвяченим воїнам Кримського ханства та їх українським союзникам.

В урочистому відкритті взяли участь і жителі невеликого українського поселення, які порадували київських гостей народними піснями, а голова сільської ради Василь Мисан в своєму виступі підкреслив всю важливість події для обох народів.

— Це місце повинно бути Меккою для кожного українця і кримського татарина… Ми маємо право на наше спільне майбутнє. Ми і сьогодні проходимо непрості випробування, але ми переможемо, — сказав Ескендер Барієв.
Tags: ислам, история, события
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments