bitvazaurozay

На Закарпатті служать 11 пасторок

20 жовтня громаді реформатської церкви міста Чоп Закарпатської області була представлена нова священник-жінка Вікторія Катона. У Чопській реформатській церкві вона служитиме один рік. Вікторія Катона родом із Угорщини, зараз разом із сім'єю проживає у Великій Доброні. Там вона працює директором-духівником Великодоброньського дитячого будинку «Добрий Самаритянин», повідомляє Zakarpattya.net.ua.

“Справді, у неділю церковній громаді реформатської церкви міста була представлена нова пасторка Вікторія Катона. У Чопській реформатській церкві вона служитиме один рік — за призначенням церкви, бо у нас ще є звичай, коли громада оголошує конкурс на цю посаду. Якщо такого конкурсу за цей рік не оголосять — вона може прослужити в цій громаді десятки років. Узагалі Вікторія Катона має дуже добру репутацію в нашій церкві, вона родом із Угорщини, зараз разом із сім'єю проживає у Великій Доброні, де віддавна була волонтеркою, а зараз є директором-духівником Великодоброньського дитячого будинку «Добрий Самаритянин»” - цитує пастора Яноша Гейдера, заступника єпископа Закарпатської реформатської церкви, агентство Укрінформ.

За його словами, на Закарпатті нині є 11 жінок-пасторів, які служать у різних громадах з 1990-х років. Це не сприймається якось незвично, бо Реформатська церква визнає служіння, на відміну від традиції, наприклад, Православної церкви.

“У нас жінки закінчують теологічні факультети в інститутах в Дебрецені, Шарошпотоку, Будапешті і мають рівні права на служіння з чоловіками. І ми також спираємося на свідчення з Біблії, де часто зустрічаємо згадки про жінок-служительок Богу. Пам'ятаємо також про жінок, які стояли під Хрестом, коли всі учні Христові пішли. Першими про Воскресіння Христа возвістили також жінки”, - додав заступник єпископа.

На території Закарпатської області Реформатська церква нараховує понад 120 тисяч прихожан, діє 114 реформатських громад, що увійшли у три церковні округи: Ужгородський, Берегівський і Виноградівський. Найчисельніша - в місті Ужгород, де окрім угорського богослужіння ведеться й українське.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.