bitvazaurozay

Вінницький митрополит РПЦвУ: “Я би не сказав, що Росія – агресор”

Митрополит Варсонофій, якого призначили керувати Вінницькою єпархією РПЦвУ (УПЦ МП) замість митрополита Симеона, що перейшов до ПЦУ, розповів в інтерв’ю виданню “20 хвилин. Вінниця”, що не вважає Росію агресором. Також він відповів на запитання “Чий Крим”.

Нижче публікуємо витримку з розмови митрополита Варсофонія із журналістом.

– Особисто ви визнаєте Росію країною-агресором?

– Ми вже говоримо про трішки інші речі. Ми хочемо, щоб був мир, А для того, щоб був мир, ми маємо йти на діалог з тими людьми, які знаходяться…

– “З тими людьми” – це ви маєте на увазі тих, кого називають сепаратистами?

– Так. Які знаходяться за межами розмежування нашої території.

– Ви визнаєте, що Росія веде війну на Донбасі?

– На міжнародному рівні не визнано, що вона агресор. Тому я не хочу влазити в ці політичні питання. Наше питання як архипастирів – спасти душі, які знаходяться тут і які знаходяться за межею розмежування. Я не хотів би політизувати Церкву.

– А ви як громадянин України визнаєте Росію країною-агресором?

– Вбачаю, що є конфлікт, але що Росія сьогодні агресор, я би не сказав.

– Чий Крим?

– На сьогоднішній день ми не маємо туди вільного доступу. Можемо там вільно керувати або вільно туди поїхати? Ні, не можемо. Ми фінансуємо його з держави? Ні, не фінансуємо.

– Тож він український чи російський?

– За документами, він як би український. Там три єпархії УПЦ. Вони підпорядковуються нам. Тобто Київ та УПЦ (у Криму – авт.) – це поки що єдина структура, яка зберігає межі України.

– А якщо не церковна структура. Крим, як півострів, чий?

– На сьогоднішній день, я ж говорю, ми його не фінансуємо, тому ми ним не керуємо. Належить він сьогодні Росії, хоча за документам, я ж говорю, він має належати Україні.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.