bitvazaurozay

Прибічники РПЦвУ у Чернігові вигадали собі “томос” і порівнюють його з ПЦУ

В одному з найстаріших храмів України – Свято-Преображенському соборі Чернігова – Московський Патріархат “роз‘яснює” українцям різницю між ПЦУ й “УПЦ” (Російською Церквою в Україні, РПЦвУ).

Про це повідомила у Facebook телеведуча Дарія Гірна.

“Представництво МП — “багате на права, самостійне, необмежене…” протиставляє себе поневоленій Константинополем ПЦУ. Цікаво, це взагалі законно?”, – написала Гірна, опублікувавши світлину “порівняльної таблиці”, створеної прибічниками РПЦвУ.

Зазначимо, що УПЦ МП є екзархатом Російської Православної Церкви в Україні і не має жодного “томосу”. Насправді у колонці, присвяченій “УПЦ”, йдеться про її права як автономії.

1990 року владика Філарет, будучи Предстоятелем УПЦ МП, просив у Патріарха Московського Алексія II про надання Українській Церкві автокефалії. Однак тоді Московський Патріарх надав УПЦ МП тільки права широкої автономії у складі РПЦ.

Таким чином, УПЦ МП як підпорядкована РПЦ структура не мала незалежності ні тоді, ні зараз, тож порівняння її прав із Томосом, наданим помісній Церкві України Вселенським Патріархатом, є недолугим.

Додамо також, що із наданням Томосу ПЦУ стала 15-ю Церквою у Диптиху православних автокефальних Церков світу. Водночас УПЦ МП (яка тепер має назву РПЦвУ) у цьому переліку немає.

Нагадаємо, що відомий богослов о.Кирило (Говорун) пояснив природу “залежності” ПЦУ від Константинополя та зауважив, що Елладська Православна Церква є навіть більш обмеженою в своїх правах Константинополем, ніж ПЦУ.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.