bitvazaurozay

Ощадбанк закрив рахунки Київської патріархії

Ощадбанк закрив рахунок Київської Патріархії на підставі відповідного листа від Предстоятеля ПЦУ Епіфанія.

Про це повідомляється у листі владики Філарета до митрополита Епіфанія, текст якого опублікований на Facebook-сторінці  “Київський Патріархат УПЦ”.

У листі владика вимагає у Предстоятеля ПЦУ відкликати своє рішення. Свої вимоги митрополит Філарет аргументує тим, що оголосив про відкол від ПЦУ 20 червня – на місяць раніше появи рішення Синоду ПЦУ про утворення ліквідаційної комісії.

“Вам відомо, що 20 червня 2019 року Українська Православна Церква Київського Патріархату на Помісному Соборі прийняла рішення про вихід із складу новоутвореної на соборі Константинопольського Патріархату 15 грудня 2018 року Православної Церкви України. Це означає, що від 20 червня 2019 року ви не являєтесь предстоятелем Київської патріархії, і тому ні ваші рішення, ні постанови Священного Синоду ПЦУ не мають ніякого відношення до Київської патріархії. Створена вами і вашим Священним Синодом ліквідаційна комісія 27 липня 2019 року не має ніякого відношення до Київської патріархії, тому що 20 червня 2019 року вона (Київська патріархія) вийшла із вашого підпорядкування. Я, як Патріарх, не звертався до державних органів ні про перереєстрацію Статуту Київської патріархії, ні про зняття з реєстрації”, – наголосив Філарет у листі.

“Тому прошу вас відкликати ваш лист до Ощадбанку про закриття рахунку Київської патріархії і в подальшому не втручатися у справи УПЦ Київського Патріархату”, – додав на завершення владика Філарет.

Зазначимо, що у день публікації листа Філарета, 22 серпня, на Михайлівській площі було зібрано проплачений мітинг на підтримку Київського Патріархату. Проте пенсіонери, які зібралися на мітинг, поскаржились, що гроші (по 100 грн на людину) їм так і не виплатили.

Нагадаємо, 20 червня Філарет провів у Володимирському соборі зібрання, яке назвав “помісним собором”. На нього прийшли всього два єпископи з Росії та Філарет. Це не завадило Філарету оголосити про те, що УПЦ КП (ліквідована задля утворення ПЦУ 15 грудня 2018 року) продовжує існувати, а себе назвати Київським Патріархом.

24 червня на Священному Синоді ПЦУ було ухвалено, що Філарет втратив канонічні права й обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, а всі парафії та монастирі Києва було вирішено підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України як їх безпосередньому єпархіальному архієрею.

25 червня владика Філарет дав прес-конференцію, на якій заявив про невизнання рішень Синоду ПЦУ та остаточний ухід у розкол.

27 липня відбувся Священний Синод ПЦУ, на якому було ухвалено рішення про утворення ліквідаційних комісій для припинення діяльності юросіб УПЦ КП і УАПЦ. До речі, УАПЦ, колишній Предстоятель якої, митрополит Макарій, не має такої жаги до влади, офіційно припинила існування 29 липня у зв’язку з входженням до складу Православної Церкви України.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.