bitvazaurozay

У храм повернули старовинний іконостас який викинули віряни РПЦвУ

У селі Розваж Острозького району на Рівненщині 11 серпня відбулося освячення святинь – до храму, який перейщов з УПЦ (МП) до ПЦУ, повернули відреставрований старовинний іконостас, який раніше віряни УПЦ (МП) викинули, а сам первинний храм розібрали і спалили, повідомляє Оgo.ua.

Від деяких ікон 18 століття залишились лише дошки. Частину образів вдалося відреставрувати, й вони зайняли своє почесне місце у храмі святих Кузьми та Дем'яна.

"Ось так виглядала церква в селі Розваж ще у 2008 році, - пише реставратор Микола Бендюку Фейсбук. - Тоді її, пам'ятку архітектури 18 століття, просто порізали бензопилами і спалили. Потім та ж доля чекала і старовинний іконостас з цієї церкви. Іконостас порізали і разом з іконами винесли в хлів за дзвіницею. Лише в цьому році мені вдалося віднайти автентичні ікони. На жаль, більшість із них повністю втрачено. По іконах з дірявого даху текли дощі, замітало снігом і т.д. Але частину з ікон вдалося врятувати, частину ще реставрую".

Журналіст "Рівне 1" Олексій Кривошеєв коментує: "Село Розваж. Сьогодні тут повернули в церкву відреставрований старовинний іконостас. Коли храм був у підпорядкуванні Російської православної церкви в Україні, старий іконостас зняли і кинули в сарайчик на церковному подвір’ї. Старовинні ікони замінили звичайними прінтами. Весною храм перейшов до Православної Церкви України. Старовинні ікони відреставрував Микола Бендюк, і сьогодні їх повернули до храму".

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.