bitvazaurozay

Чому Філарет не може змиритися з ліквідацією УПЦ КП

Відкату назад у питанні томосу вже не буде й бути не може. Це дискредитуватиме створення єдиної помісної церкви.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив кандидат політичних наук, керівний партнер Ukrainian Politconsulting Group Василь Мокан.

«Київський патріархат юридично та політично ліквідований після того, як ПЦУ отримала томос. Філарет не може змиритися з цим. Його амбіції зрозумілі, очевидно, був розрахунок на те, що ставши почесним патріархом, він отримає абсолютну владу, тобто стовідсоткове керівництво ПЦУ», – зазначив Мокан.

Однак сталося не так, як розраховував Філарет. Епіфаній не захотів ставати ручним керівником, грубо кажучи. ця ситуація демонструє конфлікт інтересів, додав він.

«Цей конфлікт інтересів проявляється в тому, що Філарет намагається залишити в орбіті свого управління власність, майно, яке мав у своїй структурі Київський патріархат», – пояснив експерт.

За його словами, наразі навіть юридично відбувається перехід як приходів, так і релігійних споруд, власності не лише Московського патріархату, але й Київського.

«Мабуть, Філарет розуміє, що втрачає певний контроль. Зі статусом почесного патріарха він на процеси управління та користування власністю не впливає. Відповідно, ми стаємо свідками різноманітних заяв та протистоянь», – підкреслив фахівець.

Однак це деструктивно. Ба більше, месиджі, які закидає Філарет, використовуються російською пропагандою в ключі того, що томос не такий, а ідея помісної церкви неправильна, уточнив він.

«Для російської пропаганди РПЦ – це зайвий привід розкручувати цю тему. Проте відкату з томосом уже бути не може. КП не існує юридично, Мінкульт це підтвердив», – резюмував Василь Мокан.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.