bitvazaurozay

В РПЦ пропонують Філарету повернутися з титулом колишнього Блаженнішого митрополита

Намісник Києво-Печерської лаври, член Синоду УПЦ (МП) митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло (Лебідь) в інтерв'ю виданню "Сьогодні" 11 липня розповів про своє ставлення до церковних подій в Україні, зокрема до виходу Філарета не тільки з УПЦ (МП), але і з ПЦУ.

"З Філаретом ми зустрічалися багато разів, ще при покійному Блаженнішому Володимирі, з нагоди якихось засідань на державні свята. Я його не визнаю як патріарха, але визнаю його як Михайла Антоновича Денисенка. Це ввічливість по відношенню до іншої людини. І звертаюся я до нього як до людини. Він відлучений від церкви, але він таки не втратив образ людини, образ Божий, — сказав митрополит Павло. — Звісно, все це зібрання (УПЦ КП. – ред.) тримається на ньому, на його імені і його фінансах... Мені його як людину дуже шкода. Свого часу він був не гіршим митрополитом Київським. І я не стану його судити як людину. Так, я сьогодні засуджую його вчинки по відношенню до церкви – то, що він зробив розкол. Але я хотів кілька разів зустрітися з ним. Я передав йому альбом, присвячений 30-річчю від дня відродження чернечого життя в Лаврі. Там є його фотографії, ми не викреслюємо його з історії нашої церкви, яку він колись очолював, визнаємо його заслуги в ті дні, коли він дуже переживав за церкву. Він дуже переживав і опікувався Києво-Печерською лаврою. Якби була така можливість, я б йому сказав: ви тепер бачите, що ви наробили".

Але, на думку владики Павла, у Філарета "є можливість покаятися і звернутися до священного синоду" УПЦ (МП). "Думаю, йому б повернули його духовні регалії. Це моя особиста думка. Я хоч і постійний член Священного Синоду, але говорити за всіх не можу. Однак особисто вважаю, що йому повернули б його духовні регалії".

На запитання, чи визнали б Філарета в УПЦ (МП) митрополитом, владика Павло відповів: "Не тільки митрополитом. І з титулом колишнього Блаженнішого. Адже він був главою Української Православної Церкви. Для нього це було б найбільше досягнення. Не збереження патріаршого куколю на голові, а повернення до Царства Небесного. Ми не знаємо, як і що буде, але у Бога більше ласки, ніж у Філарета, у мене та інших людей".

На переконання митрополита Павла, патріарх РПЦ Кирило "не втручається в наші внутрішні справи" (в 2011 році митрополити УПЦ (МП) Павло і Олександр висловлювали невдоволення втручанням співробітників патріарха Кирила у внутрішні справи УПЦ (МП) — ред.).

За словами владики Павла, УПЦ (МП) поминає на службах патріарха Кирила, "але те ж саме вимагає Томос і від ПЦУ" (насправді, у томосі про автокефалію ПЦУ говориться інше: «відтепер Митрополит Київський і Всієї України, здійснюючи богослужіння, поминає «Усiх Єпископів Православних» (тобто єпископів ПЦУ — ред.), а сонм найсвятіших Архієреїв при ньому поминає його ім'я як Першого та Предстоятеля Найсвятішої Церкви в Україні», а особисто предстоятель ПЦУ «повинен поминати за давніми Переданнями святих Отців наших Вселенського Патріарха, Блаженніших Патріархів та інших Предстоятелів помісних Православних Церков, у ряду Диптихів, згідно з канонічним порядком» — ред.).

Також, за твердженням владики Павла, "Ми ні від кого не залежимо. Сьогодні ми, як справжнісінька автокефальна церква, можемо відкривати парафії і за кордоном, що і робимо. Ось в Гамбурзі купили за 1 євро католицький храм без права перепродажу, і наші священики проводять там православні служби" (насправді, цей храм знаходиться у юрисдикції європейських єпархій РПЦ — ред.).

На запитання журналістки, "якщо у нас і так всі права є, чому не закріпити їх юридично" (тобто автокефалію від РПЦ), митрополит Павло сказав: "Нам потрібно чекати свого часу, як це було в багатьох інших зарубіжних церквах... Повинні змінитися кілька поколінь. І тільки в спокійніший час можна буде говорити про якийсь інший статус нашої церкви".


Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.