bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

ПЦУ працює на СБУ?Заява почесного патріарха Філарета про те, що нібито Православна церква України має зв'язки зі Службою безпеки України, є спробою кинути тінь на ПЦУ.

"Позиція почесного патріарха складна, тому що він змушений виправдовувати, зокрема, і свою зраду останнього часу", – зауважив OBOZREVATEL історик церкви Арсен Зінченко, коментуючи його останні висловлювання про зв'язок церкви зі спецслужбами.

У контексті співпраці церкви з КДБ за радянських часів, про які розповів Філарет, Зінченко заявив: "Давайте не плутати церкву з єпископами. Тому що церква як поняття включає в себе Господа Бога Ісуса Христа, духовенство і мирян. Тому говорити, що загалом церква мала зв'язку з КДБ – некоректно".

"У радянські часи єпископи були включені в сферу впливу спецслужб, але були священики, які не робили цього і переслідувалися КДБ", – додав він.

Говорячи про співпрацю церкви, зокрема, ПЦУ зі спецслужбами, історик підкреслив: "Ми живемо в демократичній країні, і кожен з нас може звертатися до СБУ, якщо помічає якісь речі, в які СБУ повинна втрутитися. Точно так само і єпископи. Але СБУ не керує єпископами. Принаймні, прямого впливу немає".

В інтерв'ю журналістці Наталії Влащенко Філарет заявив, що священики можуть співпрацювати зі спецслужбами, що спецслужби збирають компромат на духовенство і таким чином можуть впливати на нього.
Tags: Патріарх Філарет, СБУ, Українська Церква
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments