bitvazaurozay

Порошенко закликав президента зібрати РНБО через позов РПЦвУ проти реєстрації ПЦУ

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко закликав президента України зібрати РНБО. Причиною став позов української філії Російської православної церкви (РПЦвУ) про скасування державної реєстрації автокефальної Православної церкви України (ПЦУ). Відповідне відеозвернення політик опублікував у Facebook, передає Обозреватель. “Це не церковне питання. Це питання національної безпеки, яке потребує уваги і президента, і РНБО. Теза про те, що українська держава не повинна втручатися у церковні справи, – це красива теорія. А в суровій дійсності вона означає байдужість до російського втручання”, – зазначив Порошенко.

П’ятий президент наголосив, що позов виплив після поїздки керівництва РПЦвУ з лідером “Опоблоку” Вадимом Новинським до Москви.

“Що краще може ілюструвати реальність російського реваншу, контури якого стають все більш зримими? Все очевидніша атака на наші цінності, на фундамент державності, який потребує захисту”, – сказав Порошенко.

Він додав, що “Європейська солідарність” йде на вибори, щоби у Верховній Раді дати відсіч силам реваншу, битися за українські цінності з прокремлівськими опоблоками і опозиційними платформами.

“Питання про нашу духовну незалежність від Кремля належить до сфери національної безпеки, і воно було, є і буде залишатися в центрі нашої уваги”, – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, на Трійцю, 16 червня, народний депутат від партії “Опозиційний блок” Вадим Новинський і митрополит РПЦвУ Онуфрій зустрілися в Росії з очільником РПЦ Кирилом (Гундяєвим)

На з’їзді “Опозиційного блоку” (який планує брати участь у парламентських виборах) 10 червня Новинський заявляв, що Московський патріархат є “єдиною канонічною церквою в Україні”.

19 червня стало відомо, що юристи РПЦвУ (УПЦ МП) подали позов до Окружного адмінсуду Києва з вимогою скасувати державну реєстрацію Православної церкви України.

Судячи з усього, найбільше представників РПЦвУ дратує юридична назва єдиної помісної Церкви, оскільки й сама не хоче від неї відмовлятись та усіляко пручається виконанню закону про перейменування з УПЦ МП на РПЦвУ. До речі, рішення про призупинення процесу перейменування ухвалив той самий окружний адмінсуд Києва.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.