bitvazaurozay

Філарет звільняє намісника монастиря у Києві який проігнорував "собор"

Колишній патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет видав розпорядження про звільнення намісника Свято-Феодосіївського монастиря у Києві архимандрита Макарія (Папіша) і призначення на його місце архимандрита Андрія (Маруцака), який був у монастирі насельником.

Намісник монастиря Макарій напередодні відмовився брати участь у так званому "соборі" Київського патріархату. Натомість отець Андрій брав участь у цьому заході і Філарет пообіцяв висвятити його у єпископи.

У п'ятницю група людей на чолі з отцем Андрієм прибула в цей монастир поруч з Києво-Печерською лаврою і привезла два документи. Перший - наказ Філарета як Київського патріарха про звільнення намісника Макарія і призначення на його місце архимандрита Андрія.

Філарет наразі є керівником Київської єпархії ПЦУ і в цій якості йому підпорядковувався монастир.

Сам отець Андрій пояснив в коментарі BBC News Україна, що оскільки Київський патріархат продовжує існувати, то і монастир продовжує перебувати у його підпорядкуванні. "Ситуація така, що фактично монастир архімандрит Макарій з братією захопив через те, що вони хочуть належати ПЦУ", - сказав він.

Через це, за його словами, на місце викликали поліцію, аби "зафіксувати факт рейдерства". "Нехай цей спір вирішують юристи у суді", - резюмував отець Андрій.

Image captionОтець Андрій каже, що монастир намагаються захопити прихильники ПЦУ, тому він викликав поліцію.
Image captionОтець Андрій каже, що монастир намагаються захопити прихильники ПЦУ, тому він викликав поліцію.

Отець Андрій каже, що монастир намагаються захопити прихильники ПЦУ, тому він викликав поліцію.

Намісник Макарій зі свого боку сказав журналістам: "Ми не йдемо у відкол і залишаємось в ПЦУ. Епіфаній затвердив мене вже намісником монастиря".

Він також наполягає, що УПЦ Київського патріархату вже не існує, а тому і не визнає указів Філарета, вважаючи себе чинним намісником.

Image captionЕпіфаній прийняв монастир під свою опіку разом з його намісником архімандритом Макарієм
Image captionЕпіфаній прийняв монастир під свою опіку разом з його намісником архімандритом Макарієм

Епіфаній прийняв монастир під свою опіку разом з його намісником архімандритом Макарієм

Image captionРазом з отцем Андрієм прибула бухгалтер монастиря, племінниця Філарета Олена Денисенко (на фотографії праворучи від Макарія)
Image captionРазом з отцем Андрієм прибула бухгалтер монастиря, племінниця Філарета Олена Денисенко (на фотографії праворучи від Макарія)

Разом з отцем Андрієм прибула бухгалтер монастиря, племінниця Філарета Олена Денисенко (на фотографії праворучи від Макарія)

Як повідомляє кореспондент ВВС News Україна з місця події, в самому соборі присутні десятки людей - представники обох сторін. Також на місці є кілька нарядів поліції, на вулиці чергує автобус з правоохоронцями.

Свято-Феодосіївський монастир належав УПЦ Київського патріархату, але після створення ПЦУ перейшов до неї.

20 червня ченці разом з намісником через дії Філарета ухвалили рішення та звернулися до митрополита Епіфанія про перехід монастиря у його підпорядкування. За це рішення проголосували усі, окрім архімандрита Андрія.

За даними ВВС News Україна, митрополит Епіфаній прийняв монастир і видав указ про це.

Зараз на місці працюють юристи обох сторін та поліція. Макарій відмовляється передати керівництво. У свою чергу призначений Філаретом намісник Андрій збирає свої речі і, можливо, покине будівлю монастиря й надалі вирішуватиме протиріччя в суді.

Image captionВ приміщенні монастиря є десятки людей, які представляють обидві сторони конфлікту
Image captionВ приміщенні монастиря є десятки людей, які представляють обидві сторони конфлікту

В приміщенні монастиря є десятки людей, які представляють обидві сторони конфлікту

20 червня у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої невизнаної УПЦ Київського патріархату.

На зібрання прийшли всього два єпископи з Росії та Філарет.

Учасники назвали його "помісним собором" і постановили "відновити" діяльність патріархату.

Також зібрання вирішило, що "відновленому" патріархату має належати усе майно колишьного УПЦ КП.

Православна церква України не визнає це зібрання та планує ухвалити рішення у відповідь на найближчому синоді 24 червня. Тоді ж можуть покарати Філарета за такі дії.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.