bitvazaurozay

УПЦ (МП) через суд позбавлятиме ПЦУ юридичної реєстрації

18 червня 2019 року Окружним адміністративним судом міста Києва було відкрито провадження у справі за позовом Київської митрополії Української Православної Церкви (Московського Патріархату) до Міністерства культури України та Державного реєстратора КП «Центр правової допомоги та реєстрації» щодо незаконності проведення державної реєстрації Православної Церкви України, повідомляє сайт УПЦ (МП).

"Позовна заява Київської Митрополії Української Православної Церкви вмотивована допущенням істотних порушень чинного на момент проведення державної реєстрації створення юридичної особи законодавства України, а також вчиненням відповідачами в адміністративній справі протиправних дій, у зв’язку з чим, на думку Київської Митрополії Української Православної Церкви, рішення державного реєстратора про проведення державної реєстрації створення юридичної особи із найменуванням «Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» та відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань має бути скасовано судом", – ідеться в повідомленні УПЦ (МП).

Наразі Київською митрополією УПЦ (МП) вчиняються підготовчі дії до участі у розгляді цієї адміністративної справи та, зокрема, швидкого реагування на будь-які процесуальні дії, що будуть вчинятись іншими учасниками такого судового процесу, зазначається на сайті УПЦ (МП).

У зв'язку з цим спікер парламенту Андрій Парубій 20 червня у Верховній Раді заявив, що Київський окружний адміністративний суд має "здати іспит на українськість" і підтвердити законність реєстрації Православної Церкви України. В Україні "вже відбуваються спроби реваншу", цитує його Gordonua.

Наразі Київською митрополією УПЦ (МП) вчиняються підготовчі дії до участі у розгляді цієї адміністративної справи та, зокрема, швидкого реагування на будь-які процесуальні дії, що будуть вчинятись іншими учасниками такого судового процесу, зазначається на сайті УПЦ (МП).

У зв'язку з цим спікер парламенту Андрій Парубій 20 червня у Верховній Раді заявив, що Київський окружний адміністративний суд має "здати іспит на українськість" і підтвердити законність реєстрації Православної Церкви України. В Україні "вже відбуваються спроби реваншу", цитує його

"Московська церква в Україні не тільки не збирається виконувати закон, чесно вказувати свій реальний центр – Москву, вони вже намагаються скасувати реєстрацію і української, вселенськи визнаної церкви, хочуть відібрати в українців право мати свою церкву. Київський окружний адміністративний суд повинен здати іспит на державність і українськість й однозначно підтвердити законність реєстрації Православної церкви України", – заявив Парубій.

Екс-президент України Петро Порошенко у своєму зверненні, яке розмістив у Facebook, пише (його цитує Укрінформ): "Позов української філії Російської православної Церкви з вимогою скасувати державну реєстрацію автокефальної Православної церкви України – це не церковне питання. Це питання національної безпеки, яке потребує уваги і Президента, і РНБО. Теза про те, що Українська держава не повинна втручатися у церковні справи, – це красива теорія. А в суровій дійсності вона означає байдужість до російського втручання".

Порошенко зазначив, що позов “виплив”, щойно керівництво УПЦ (МП) разом з лідером “Опоблоку” Вадимом Новінським з’їздило до Москви. “Що краще може ілюструвати реальність російського реваншу, контури якого стають все більш зримими? Все очевидніша атака на наші цінності, на фундамент державності, який потребує захисту”, - підкреслив Порошенко.

ПЦУ було створено на Об'єднавчому Соборі 15 грудня 2018 року, у якому взяли участь усі архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, а також два архієреї - вихідці з Української Православної Церкви (Московського Патріархату). 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

30 січня в Міністерстві юстиції було зареєстровано релігійну організацію "Київська митрополія ПЦУ (УПЦ)".

В УПЦ (МП) заявили, що не проводитимуть богослужіння з ПЦУ. У квітні УПЦ (МП) закликала Вселенського патріарха Варфоломія відкликати томос про автокефалію ПЦУ.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.