bitvazaurozay

САМОВІДХІД ФІЛАРЕТА МОЖЕ ПРИШВИДШИТИ ВИЗНАННЯ ПЦУ У СВІТІ, – АНДРІЙ ЮРАШ

Про перспективи та перешкоди щодо визнання ПЦУ у світі говорили 18 червня у студії "Інформаційного дня" на "5 каналі" з Андрієм Юрашем – директором департаменту у справах релігій Міністерства культури України.

"Ідеологія і філософія з боку Вселенського Патріархату: що навколо помісної Церкви, навколо особи Предстоятеля поступово будуть об’єднуватися й інші релігійні діячі, будуть приходити єпископи з Московського Патріархату і Церква буде зростати. А якщо є хай дуже локальне відмежування, ініційоване Патріархом Філаретом, – це на зовнішню арену, для інших Церков може стати свідченням того, що Церква є нестабільна. І так будуть подавати ідеологи московської канонічності", – застерігає експерт.

Втім, у ситуації є й інша сторона, яка не відповідає сподіванням РПЦ: "Фігура Патріарха Філарета для дуже багатьох релігійних діячів, у тому числі з-за кордону, була неприйнятною (зважаючи на його історію, на те, що він мав анафему, за ним було кілька десятиліть розриву зі світовою православною спільнотою – ціле покоління, може, навіть два покоління виросло в несприйнятті Філарета як канонічного єрарха). І в цих обставинах свідомий самовідхід Патріарха Філарета від помісної канонічної Церкви насправді може стати певним сигналом для інших Церков, що тут зібрані ті, хто повністю вкладається в помісній Церкві в межі того, що вони розуміють під канонічністю. І це навіть може пришвидшити процес визнання. Один із глав помісних православних Церков казав, що "до тих пір, поки Філарет буде в цій Церкві, я її не можу визнати". І тепер, як Святіший Патріарх відходить, у нього пропадає останній аргумент, щоби не визнавати помісну українську Церкву", – пояснив Андрій Юраш.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.