bitvazaurozay

Що означає прізвище Мендель?

Прізвище Мендель походить від зменшувальної форми єврейського чоловічого імені Ман (Манус), а те від древньоєврейського Менахем (їдиш ‏מענדל‏‎ - Мендл, в російській транскрипції Мендель), і означає "тішить".

Похідні: Менделєєв, Менделевич, Мендельсон (син Менделя), Мандельштам (потомок Менделя).

Євреям Російської імперії почали давати прізвища в кінці 18-го ст, після приєднання до Російської імперії західних Білорусі, України та Прибалтики - після поділу Польщі. Катерина II "придбала" разом із західними територіями величезну кількість євреїв, у яких часто не було прізвищ, а лише ім'я та по батькові, напр., "Шлойме, син Хаімке".

Щоб дізнатися чисельність своїх підданих, а також організувати їх призов до армії, вона ввела переписи населення. Це були так звані "ревізські казки", під час яких всім євреям були дані прізвища, як правило, або за місцем проживання (напр., Вілейкін, Пінчук), або за іменем одного з батьків (напр., Шифрін), або за іншими ознаками, наприклад, за професійною (Шойхет, Резник) і т.п.

Відомі люди з прізвищем Мендель:

Грегор Йоганн Мендель, 1822-1884 рр. Священник, біолог, ботаник.

Внесок в історію та розвиток цивілізації:
Закони (спадкування) Менделя, становлять основу класичної генетики.

Мендель Юлія Володимирівна, 1986 р.н., м. Генічеськ, Херсонська обл., прес-секретар Президента України.

Внесок в історію та розвиток цивілізації:
"можу почати суржиком, спеціально для 5 каналу" (у відповідь на "а українською буде?")

Сергій КАРЕТА

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.