bitvazaurozay

В УПЦ (МП) намагаються поставити злочини працівникам СБУ та прокуратури

22 травня у Луцькому міськрайонному суді Волинської області було прийнято рішення задовольнити скаргу протоієрея УПЦ (МП) Афанасія Лейбу про бездіяльність прокурора Волинській області, внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, детально опитати заявника, свідків та розпочати досудове розслідування. А 29 травня прихильниками УПЦ (МП) до Державного бюро розслідувань подані заяви та скарга в Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів України про вчинення злочинів працівниками СБУ та прокуратури щодо протоієрея Віктора Земляного з Рівненської єпархії УПЦ (МП), повідомляє сайт УПЦ.

"У селі Старий Загорів Локачинського району група людей вчинила спробу насильно виселити протоієрея Афанасія з церковного будинку, де він проживає і офіційно зареєстрований згідно з чинним законодавством, - переконує сайт УПЦ (МП). - Протизаконні дії намагались вчинити за відсутності законних підстав, адже, відповідно до чинного законодавства, примусове виселення громадянина із житла може мати місце лише за рішенням суду у визначених законом випадках".

22 квітня протоієрей Афанасій звернувся до прокуратури Волинської області, де повідомив про вчинене кримінальне правопорушення, здійснене групою осіб, які вчиняють дії щодо примусового виселення священика та його сім’ї з займаного житла, порушуючи статтю 162 КК України (Порушення недоторканості житла). 22 травня у Луцькому міськрайонному суді Волинської області було прийнято рішення задовольнити скаргу отця Афанасія. Проте ніяких дій щодо занесення у ЄРДР фактів вчинення правопорушення, після подачі заяви, з боку прокуратури не відбулось.

Як пише сайт УПЦ (МП), 19 квітня у цьому ж суді розглянули скаргу настоятеля громади УПЦ (МП) с. Старий Загорів, храм якої "було захоплено" прихильниками ПЦУ, на бездіяльність прокурора Волинської області та зобов’язали внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення щодо громади УПЦ (МП).

Крім того, 29 травня Державне бюро розслідувань у рамках кримінального провадження допитало кліриків УПЦ (МП), які своїми показаннями, як пише сайт УПЦ (МП), "фактично підтвердили замовний характер кримінальної справи, яке УСБУ в Рівненській області порушило проти керівника відділу по врегулюванню міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії УПЦ протоієрея Віктора Земляного".

Протоієрей Віктор Земляний відомий співробітництвом з анонімним сайтом "Спілка православних журналістов" ("СПЖ"), який практикує поширення фейків та очорнює різні конфесії України, за винятком УПЦ (МП).

Сайт УПЦ (МП) пише, що на захист протоієрея Віктора виступили провідні вчені-релігієзнавці України, щоправда, не вказує, які саме. "Експерти спростували версію СБУ про те, що вилучені в рамках цієї справи релігійні брошури та буклети нібито спотворюють історичні факти, православні канонічні правила і біблійні сюжети, а також навмисне ображають релігійні почуття прихильників «Київського Патріархату» та його глави Філарета Денисенка, - переказує сайт УПЦ (МП). - Проте не дивлячись на це, представники Рівненського СБУ продовжують чинити тиск на свідків у “справі” Земляного... Так, 29 травня співробітники СБУ також провели опитування — колишньої співробітниці однієї з тих громадських організацій, які надавали правову допомогу УПЦ. За інформацією видання, для проведення допиту в будинок до жінки прибув особисто начальник слідчого підрозділу СБУ Рівненської області".

За підсумками цього допиту на ім’я прокурора області подали скаргу на незаконні дії співробітника УСБУ в Рівненській області. У той же час юристи, які захищають права протоієрея Віктора, направили до Державного бюро розслідувань заяву про вчинення злочину ще одним слідчим СБУ. За даними ЗМІ, які переказує сайт УПЦ (МП), цей слідчий вніс завідомо неправдиві відомості в клопотання про продовження термінів досудового розслідування. Проти прокурора, який не перевірив внесені недобросовісним слідчим дані, також ініціювали подання скарги в Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів України".

Того ж дня, 29 травня, на черговій сесії Рівненської обласної ради депутати від фракції ВО «Свобода» ухвалили звернення до директора Державного бюро розслідувань з вимогою зосередити увагу на справі «основного пропагандиста “русского мира”» протоієрея Віктора Земляного. Про це стало відомо працівникам згаданого "СПЖ".

Депутати заявили, що підставою для звернення до ДБР стало порушення кримінальної справи проти слідчих УСБУ в Рівненській області, яких «підозрюють у притягненні завідомо невинного представника Кремля В. А. Земляного». Члени фракції ВО «Свобода» закликали директора ДБР дотриматися Кримінально-процесуального кодексу України та передати розслідування проти працівників СБУ Хмельницькому ДБР.

Нагадаємо, нещодавно в УПЦ (МП) ініціювали кримінальні провадження проти голів Чернівецької та Рівненської облдержадміністрацій.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.