bitvazaurozay

Про присягу кліриків

Кожен клірик перед рукоположенням складає присягу на вірність ЦЕРКВІ. Не своїй юрисдикції (навіть якщо це зазначене в тексті), а Православній Церкві, як такій. І відповідно, Помісній Церкві, як частині Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви, а не окремій замкненій корпорації.

Тому ніхто не повинен трактувати складену присягу як таку, що має стосунок ВИКЛЮЧНО до конкретної юрисдикції.

Чому це важливо? Бо соборними рішеннями УПЦ КП і УАПЦ, а також рішенням Об‘єднавчого Собору від 15 грудня 2018 р. утворено єдину Помісну УПЦ. Відтак всі присяги, складені кліриками до Собору в різних юрисдикціях, що об‘єдналися, мають стосунок до Православної Церкви України, як єдиної Помісної Церкви, а не до тих Церков, які шляхом об‘єднання увійшли до її складу та припинили свою окрему діяльність.

Саме тому не може бути ніякого «повторного складання присяги», бо інакше цим самим лише би підтверджувалося, що складена раніше присяга була на вірність не Православній Церкві, а окремій юрисдикції.

Вважаю, що нам не слід переймати московські уявлення і традиції, де якраз нещодавно прокотилася хвиля «присяг на вірність» митрополиту Онуфрію.

P.S. Поясню на простому прикладі. УПЦ КП та УАПЦ прийняли соборні рішення про об‘єднання. МП в Україні такого рішення не приймала, але його ухвалили окремі ієрархи, духовенство та громади. Тож формальне складання «нової присяги» для них означало би, що вони вважають свою присягу в УПЦ МП чимось окремим, що не має стосунку до ПЦУ. А тому фактично мали би визнати себе «клятвопорушниками».

Однак вони такими не є, бо складена ними присяга на вірність Церкві залишається не порушеною, адже вони не вийшли з Церкви і не порушили канонів, а навпаки - перебувають у Помісній Церкві, підкоряючись канонічному порядку.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.