bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Таких оригінальних звуків, як на Чернігівщині, більше немає на в Білорусів, ні в Росіян

В наш час, кожен регіон, намагається якось виділитися, продемонструвати свою оригінальність з метою приваблення туристів. При цьому один з кроків, демонстрація власної історії, етнографії, при цьому відтворюються навіть давно забуті традиції, аби лишень виглядати оригінальними.
Наприклад у Саксонії (Німеччина) однією з цікавинок для туриста, про яку згадують всі проспекти, є традиції невеличкого (60 тис.) слов’янського народу – лужичани, що живуть в цьому регіоні. Працівник туристичної галузі, буквально закликають лужичан, говорити власною мовою, одягати народні костюми і відтворювати народні звичаї http://www.dw.com/ru/саксония/a-36262360
У Білорусі, як місцеву «фішку» в Полоцьку спорудили пам’ятник букві «Ў», оригінальній букві, яка є тільки в білоруському алфавіті. До речі, цей звук Ў присутній і в чернігівській говірці – він звучить як середнє між «В» та «У», останнє в у слові «вовк» (во Ўк).
З цією буквою ви можете побачити футболки, чашки, значки і т.д.
Як на мене, то пвн. Чернігівщина, зокрема райони розташовані на території колишнього Сосницького повіту – Менський, Сосницький, Корюківський та й деякі інші, теж можуть використати оригінальну східнополіську говірку, яка звучить на цих теренах, для популяризації краю, а отже й привабливості туристів. Одним з оригінальних виразів говірки є дифтонги «уо» чи «уи» -- (вуол, куонь, нуич) і т.д. До речі, що таке дифтонг запитаєте?, -- запитаєте ви. Відповідаю. Дифтонг, від грец. (díphthongos) — двоголосний) — так би мовити одна одиниця мови (фонетики), що складається з двох нероздільних звуків. І таких оригінальних звуків, як на Чернігівщині, більше немає на в Білорусів, ні в Росіян.
До речі, дифтонги як і інші, особливості східнополіської говірки, залишилися нам в спадок від наших предків – сіверян\севрюків, і це не те, що називається «суржик». Олександр Ясенчук.
Стаття про це: http://pivnich.info/siveryanska-hovirka-tse-nashe-vse/

</div>
Tags: рідний край
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments