bitvazaurozay

Філарет звинуватив Епіфанія у порушенні канонів

29 травня сайт колишньої УПЦ КП Церква.інфо оприлюднив листа Філарета, митрополита ПЦУ з неофіційним званням "почесного патріарха", до предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, а також заяву "прес-служби Київської Патріархії" на адресу директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури України Андрія Юраша. Обидва звернення продовжують конфлікт в ПЦУ щодо владних повноважень Філарета і Епіфанія.

У листі Філарета до Епіфанія говориться, що останній не мав права переводити у своє підпорядкування клірика Київської єпархії протоієрея Олександра Трофимлюка, ректора Київської православної богословської академії ПЦУ, якого Філарет на тлі конфлікту з Епіфанієм заборонив у служінні. Напередодні Епіфаній оголосив недійсними укази Філарета, які той видавав від імені УПЦ КП.

В іншому дописі на колишньому сайті УПЦ КП — "Заяві прес-служби Київської Патріархії щодо висловлювань директора Департаменту у справах релігій та національностей А. В. Юраша" — Андрій Юраш звинувачується у висловлюванні в мережі Фейсбук наступної думки: "начебто почалися рухи, які вносять свідому дезінформацію і мають на меті утворити структуру, непідконтрольну легітимному церковному центру. Якщо ця інформація справді має місце, то виглядає, що у церковного керівництва немає іншого варіанту, як термінове скликання, буквально завтра, надзвичайного Синоду Церкви, і знаходження адекватних відповідей на дії, які можуть зруйнувати церковну єдність".

Цей вислів "прес-служба Київської Патріархії" розцінила таким чином: "Даний заклик є втручанням держави у внутрішні церковні справи, адже порушує свободу та права Церкви. Подібні заяви і висловлювання вносять дезінформацію в українське суспільство та мають деструктивний характер для Української Православної Церкви. Тому закликаємо А. В. Юраша, а також і інших державних службовців, утриматися від подібних висловів, які шкодять Українській Церкві".

Андрій Юраш відреагував на заяву наступним коментарем від 30 травня: "... Втручання - це прямі накази чи вказівки. У моєму випадку - була лише порада людини, яка вже 30 років прямо дотична до церковних питань і справ. Тому «дезінформацією», яка має «деструктивний характер», є якраз не мій допис-роздум, а ця «заява». Друге. Вже всоте на всіх рівнях, у т.ч. й офіційною заявою Міністерства культури, й вчорашнім указом Предстоятеля УПЦ (ПЦУ) було підкреслено, що такої Церкви, як УПЦ КП не існує де-факто від 15 грудня минулого року, а де-юре від 30 січня цього року. Тому неіснуючою в будь-якій площині є й сама «прес-служба Київської Патріархії», а також де-факто не вартими серйозної уваги є й будь-які заяви такої віртуальної, неіснуючоі прес-служби Церкви..."

Напередодні, 28 травня, на сайті колишньої УПЦ КП з'явився передрук допису з Фейсбук-сторінки митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа (Шибаєва), колишнього ієрарха УПЦ КП з Росії, який 14 травня брав участь у зустрічі, скликаній Філаретом на противагу Епіфанію. У цьому дописі Іоасаф висловив "категоричну незгоду" з рішеннями Синоду ПЦУ від 24 травня про поставлення нового єпископа — Епіфанія (Дімітріу) — для грекомовних вірян ПЦУ, а також про поминання в церквах ПЦУ за богослужінням лише предстоятеля Церкви і місцевого архієрея. Іоасаф хотів, щоб у всіх церквах обов'язково поминали і Філарета.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.