bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

УГП ВИМАГАЄ ОГОЛОСИТИ ПЕРСОНОЮ НОН ҐРАТА В УКРАЇНІ ЛЬВІВСЬКОГО АРХИЄПИСКОПА РКЦУкраїнська Галицька партія поширила 7 червня офіційну заяву з вимогою оголосити персоною нон ґрата на території України архиєпископа-митрополита Львівського Римо-Католицької Церкви Мечислава Мокшицького. Приводом стала нещодавня заява архиєпископа про «гріх геноциду, що лежить на українському народові» і з контексту якої випливає, що війна на Донбасі - це Божа кара за цей гріх.

«Тому вважаємо, що особа, яка робить ворожі щодо нашого народу політичні заяви, сіє ворожнечу між українцями і поляками, не має ні морального, ні цивільного права керувати Римо-Католицькою Церквою в Україні, тому як польському громадянину його має бути позбавлено права перебувати на території нашої країни», – сказано, зокрема, у заяві УГП, опублікованій на офіційному партійному сайті.

Нагадаємо, що в інтерв’ю польському католицькому тижневику Niedziela, опублікованому 17 травня архиєпископ Мечислав Мокшицький заявив, що «на українському народові все ще лежить гріх геноциду» за Волинську трагедію. Ці слова архиєпископа Мокшицького викликали значний резонанс в українських ЗМІ, а секретаріат архиєпископа РКЦ поширив заяву з поясненням його слів, які «потрібно розуміти у релігійному контексті».

За повідомленням Zaxid.net, архиєпископ Мечислав Мокшицький є громадянином Польщі і очолює Львівську архидієцезію РКЦ з 2008 року. У березні 2013 року відмовився підписати спільну заяву греко-католицьких і римо-католицьких єпископів з нагоди 70-річчя Волинської трагедії, поклавши провину за трагедію тільки на українців. Зазначив, що формула «вибачаємо і просимо пробачити», запропонована українськими греко-католиками, є неприйнятною, бо саме українська сторона мусить «вибачатися і прохати вибачення» у поляків, а не вибачати.

Українська Галицька партія зареєстрована у 2014 році, представлена депутатами місцевих рад у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях. У Львівській міськраді УГП представлена чотирма депутатами. УГП часто виступає з різними публічними ініціативами, зокрема, нещодавно депутати ЛМР з цієї партії вимагали знести радянський військовий Монумент Слави на вул. Стрийській.
Tags: католики, скандалы
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments