bitvazaurozay

Соціологи: більшість українців підтримують ПЦУ і томос про автокефалію

54,2% респондентів ставляться позитивно до створення Православної Церкви України і надання їй томосу про автокефалію. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке у травні 2019 р. провів Київський міжнародний інститут соціології, повідомляє сайт КМІС.

Для визначення конфесійної належності респондентам спочатку ставилося запитання «До якої конфесії або релігії, якщо така є, Ви себе відносите?» і у разі, якщо респондент обирав варіант «Православна Церква», ставилося додаткове запитання «А до якої саме Православної Церкви Ви себе зараховуєте?». Якщо враховувати результати відповідей на обидва запитання, відповіді респондентів розподілилися наступним чином:

       Православна Церква України – 48,8%;
       Православна Церква, але без конкретизації Патріархату – 16,3%;
       Українська Православна Церква Московського Патріархату – 14,2%;
       Українська Греко-Католицька Церква – 8,8%;
       Вважають себе атеїстами – 4,3%;
       Інші конфесії сумарно назвали  4,9%;
       Важко сказати / відмова відповідати – 2,7%.

54,2% респондентів ставляться позитивно до створення Православної Церкви України і надання їй томосу про автокефалію. Ще 31,2% мають нейтральне ставлення. Негативно ставляться до цього – 10,9%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 3,6%.

Серед респондентів, які позитивно або нейтрально ставляться до створення Православної Церкви України і надання їй томосу, 64,5% вважають, що умов, визначених у томосі, достатньо для розвитку незалежної української церкви і не можна відмовлятися від томосу. Натомість 8,8% вважають, що умови є невигідними для Православної Церкви України і потрібно відмовитися від томосу і відновити Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 26,7%;

50,6% респондентів вважають, що надання томосу скоріше об’єднує суспільство, хоча при цьому 30,5%, навпаки, вважають, що це є скоріше роз’єднавчим фактором для України. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 18,9%.

Також серед усіх опитаних респондентів 36,5% вважають, що добре, що саме Епіфаній був обраний главою Православної Церкви України. Натомість 15,5% дотримуються думки, що потрібно було, щоб главою Православної Церкви України був обраний Філарет. Майже половина респондентів (45,8%) не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповідати на запитання.

Загалом на запитання щодо ставлення до обрання Епіфанія главою Православної Церкви України 39,6% відповіли, що вони позитивно ставляться до цього. Ще 43% ставляться нейтрально. Негативно ставляться – 6,8%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 10,6%.

Опитування було проведене у період з 12 по 18 травня 2019 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews). Опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.