bitvazaurozay

ПІД ЧАС РОЗКОПОК НА ВОЛОДИМИРСЬКІЙ ГІРЦІ АРХЕОЛОГИ ВИЯВИЛИ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ДОХРИСТИЯНСЬКИЙ НЕКРОПОЛЬ

Про результати розкопок перед будівництвом пішохідного мосту на Володимирській гірці розповів в ефірі програми Культура.Live В’ячеслав Баранов — археолог, заступник начальника архітектурно-археологічної експедиції Інститут археології НААУ. Про це інформує «Українське Радіо».

В листопаді минулого року стартували розкопки на Володимирській гірці у Києві, що були пов'язані з початком будівництва пішохідного мосту над Володимирським узвозом, який з’єднає Володимирську гірку і парк. Археолог В’ячеслав Баранов, який брав участь у розкопках, розповів, що на цій території був виявлений величезний дохристиянський некрополь, після нього тут формувалася і монастирська забудова — це були частини князівської забудови міста Києва.

"Саме це місце для Києва є унікальним і, мабуть, одним з найстаріших з точки зору формування Києва як міста. Ми дослідили терасу, яка тягнеться майже до пам'ятника Володимиру.  Під час розкопок ми знайшли окремі артефакти. Вони не були пов'язані з культурними нашаруваннями — це були скоріш за все змиви з верхньої частини пагорба, тобто селеві потоки, які майже кожен рік сходили зверху, вони зносили рік за роком шматки кераміки, різні речі, які там і залишалися. А сама тераса утворилася вже у ХІХ столітті, коли Київ почав стрімко розростатися і почали засипати яри для забудови, брали землю з Печерська", — розповів археолог.

Додамо, у середині лютого ЮНЕСКО надіслало Міністерству культури лист стосовно припинення робіт щодо будівництва мосту. Наразі ж територія довкола Володимирської гірки є складовою пам'ятки місцевого значення — Печерських пагорбів.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.