bitvazaurozay

Як Чернігівський митрополит Московького патріархату журналістам брехав

 

Прочитав інтерв'ю митрополита Чернігівського та Н-Сіверського Амвросія (Полікопи) в якому він нагло бреше в очі журналістам як і всі представники цієї релігійної організації. Там стільки брехні, що її треба розбирати поступово і аргументовано.

Вчора, 13 лютого, гостем ефіру на UA: Чернігів був митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський УПЦ (МП). В студії говорили про ситуацію із переходом парафій до Православної церкви України. Також Амвросій розповів, чи готовий перейти до Православної церкви України та про його стосунки із архієпископом Євстратієм.

Ми даємо повну розшифровку розмови.

Ведуча: Вітаю вас, Владико, в нашій студії. Як правильно називається церква, яку ви представляєте?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Українська православна церква.

Ведуча: В єдності з Московським патріархатом? Чи правильно так говорити?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Це вигадка, бо коли була реєстрація Української православної церкви Київського патріархату, то прикріпили до нас цей ярлик.

Брехня №1. Полікопа бреше що вони ніякого відношення до РПЦ не мають але ж в Уставі РПЦ чітко та не двозначно написано, що УПЦ МП є просто канонічним підрозділом РПЦ і разом з іншими канонічними підрозділами утворює Московський Патріархат, а він тримає за дурнів людей і думає що ніхто не може відкрити офіційний Устав РПЦ і просто знайти це місце.

(Устав РПЦ. I. Общие положения

1. Русская Православная Церковь является многонациональной Поместной Автокефальной Церковью, находящейся в вероучительном единстве и молитвенно-каноническом общении с другими Поместными Православными Церквами.

2. Входящие в Русскую Православную Церковь Самоуправляемые Церкви, Экзархаты, епархии, Синодальные учреждения, благочиния, приходы, монастыри, братства, сестричества, Духовные учебные заведения, миссии, представительства и подворья (далее по тексту Устава именуемые «канонические подразделения») канонически составляют Московский Патриархат.

«Московский Патриархат» — другое официальное наименование Русской Православной Церкви.)


Ведуча: 6 січня Україна отримала Томос – документ, який засвідчує незалежність православної церкви України. Як ставиться до цього церква, яку ви представляєте?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Наша православна церква не брала в тому участі. Я Томоса того не бачив і не знаю, що там написано.

Ведуча: Що буде з Українською православною церквою в нинішній ситуації?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Українська православна церква дуже багато років виконує свою місію.  Це проповідь Євангеліє, місіонерська діяльність, благодійність.

Ведуча: Який статус сьогодні має Українська православна церква?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Українська православна церква має самостійність. Я ось тут взяв з собою Томос, це грамота. Це Томос, виданий Українській православній церкві у 1990 році. Він виданий Патріархом Олексієм Другим.

Ведуча: Це Патріарх Російської православної церкви?

Брехня №2. Полікопа каже що їм в 1990 році видали Томос і вони буцім-то є незалежною церквою але хотілось би запитати Андрія Яковлевича, яке місце в Диптиху православних церков займає їхня УПЦ МП? Хто з Предстоятелів ПЦ поминає митрополита Онуфрія як рівного собі предстоятеля? А відповідь така, що УПЦ МП звичайно ж немає в Диптиху ПЦ, бо вона являється просто канонічним підрозділом РПЦ (читай вище цитату з Уставу РПЦ) і ніхто ясна річ з Предстоятелів ПЦ не поминає митрополита Онуфрія, бо він є простим кліриком РПЦ, членом Синоду РПЦ і на офіційному сайті РПЦ він разом з митрополитом Амвросієм та іншими «українськими» архієреями значиться в розділі «Епископат РПЦ».

Що ж до «Томосу» який їм видав покійний московський патріарх Алєксій 2, то це просто фільчина грамота яку видано для того щоб клірики РПЦвУ дурили голови українцям, бо церковна структура зі статусом «незалежної і самостійної в управлінні» просто не передбачена канонами та не визнається Вселенським Православ'ям. 

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП )Так. До цих пір була одна церква.

Ведуча: Російська православна церква на момент видачі цього вашого Томосу  чи підпорядковувалася Константинопольському патріархату?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Підпорядковувалася українська територія. 300 років тому був даний Україні Томос. Там йшлося: Константинопольський Патріарх не може обслуговувати Україну. Там у них була війна. В Україні між гетьманами також були непорозуміння. Тоді Патріарх Константинопольський дав Томос – Українська православна церква підпорядковується Російській як братній.  Бо там більше буде надаватися уваги, ніж Константинополь.

Ведуча: Які сьогодні стосунки Української православної церкви з Російською православною церквою?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Українська православна церква самостійна. Має своє самостійне управління. Є свій Синод, Собор, суд. Те, що постановила Українська православна церква, ніхто немає права змінити.  Зараз Українську православну церкву підтримують всі православні церкви світу. Ми, згідно з ось цим Томосом, на службі поминаємо Патріарха.

Брехня №3. Полікопа каже, що їхній філіал РПЦ в Україні самостійний, та має самостійне управління і буцім-то те що постановила так звана УПЦ ніхто не має права змінити. У мене до нього одне питання, як ти можеш казати про якусь самостійність свого канонічного підрозділу РПЦ, якщо ваш так званий «предстоятель» Онуфрій є постійним членом Синоду РПЦ і відповідно усі постанови РПЦ є для вас обов'язковими для виконання? Навіщо ти так брешеш на старості років у вічі? Вважаєш що навколо одні ідіоти?

(V. Священный Синод

1. Священный Синод, возглавляемый Патриархом Московским и всея Руси (Местоблюстителем), является органом управления Русской Православной Церкви в период между Архиерейскими Соборами.

2. Священный Синод ответственен перед Архиерейским Собором и через Патриарха Московского и всея Руси представляет ему отчет о своей деятельности за межсоборный период.

3. Священный Синод состоит из Председателя — Патриарха Московского и всея Руси (Местоблюстителя), семи постоянных и пяти временных членов — епархиальных архиереев.)

4. Постоянными членами являются: по кафедре — митрополиты Киевский и всея Украины; Санкт-Петербургский и Ладожский; Крутицкий и Коломенский; Минский и Слуцкий, Патриарший Экзарх всея Белоруссии; Кишиневский и всея Молдовы; по должности — председатель Отдела внешних церковных связей и управляющий делами Московской Патриархии.

Ведуча: Патріарха, який підписав цей Томос чи сучасного Патріарха Російської церкви Кирила?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Так, сучасного Кирила. Чому ми так робимо? Бо ми маємо спілкування з усіма православними церквами світу. А в іншому ми ні в чому не підкоряємося.

Напівправда.  Так, вони мають спілкування з усіма ПЦ але як частина РПЦ і у всьому підпорядковуються РПЦ, як канонічний підрозділ РПЦ згідно Уставу РПЦ який я навів вище.

Ведуча: Який статус має Російська православна церква після розірвання стосунків з Константинопольським Патріархом?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Це не розірвання стосунків. У Святому Письмі від Апостола Павла сказано: «Те, що встановили Собори, ніхто не має права змінювати.» Хто ослухається – анафема. Хто служить далі, а йому заборонили, то це не церква, а самочинне зборище. Там немає благодаті.

Ведуча: 15 жовтня у Мінську відбувся Синод Російської православної церкви. На ньому був присутній глава Української православної церкви Онуфрій. Тоді було прийняте рішення про розірвання стосунків з Константинопольським Патріархатом.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Це було прийняте рішення про розірвання євхаристичного спілкування, тобто служити разом. Чому? Бо є така думка – якщо порушені канони, то служити разом неможна. Тому Патріарх Кирил та Митрополит Онуфрій зібрали Собор Єпископів українських і прийняте рішення про припинення спільних богослужінь. Священники, Єпископи, миряни причащатися в Константинополі.

Ведуча: Як ви оцінюєте ситуацію, яка сьогодні сталася в Українській православній церкві? Чи можемо ми говорити про розкол?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Наша церква дуже багато років проводила богослужіння і буде проводити далі. Розколи були і раніше. Навіть з того періоду, коли створилася церква. Церква сумлінно ставиться до того, аби зберегти чистоту та святість. Якщо порушуються канони, правила Вселенського Собору, тоді благодать відходить від церкви.

Ведуча: 20 грудні 2018 року Верховна Рада прийняла закон, яким зобов’язує Українську православну церкву, яку ви представляєте, змінити назву на – «Російська православна церква». Цей закон набрав чинності 27 грудня 2018 року. Прокоментуйте це.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) У нас є Українська православна церква, яка зареєстрована в державі. Назву не можна змінювати. Яка в цьому потреба? Це порушення Конституції.  Це робиться для того, аби як у ворогів рейдерським способом забрати всі храми та всі святині.

Ведуча: На сьогодні п’ять громад перейшли до православної церкви України. Яке ваше ставлення до цього?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Часто буває, що захоплюють рейдери. Вони не мають ніякого відношення до релігії.  Кажуть : «Ми хочемо, аби це була наша церква». Якщо громади самі хочуть перейти, то я не проти. Але не таким способом.

Ведуча: В тих громадах, які перейшли, їх п’ять, там є протоколи – дві третини парафіян проголосували за те, аби перейти. Це не просто прийняте рішення. Там є відповідні документи.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Часто плутають церковну громаду та громаду села. В громаді села є такі, що ніколи не ходять до церкви.

Ведуча: Чи ведете ви перелік парафіян? Чи треба всіх тоді збирати на збори та приймати рішення? Як це має відбуватися?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Є громада, яка управляє. Є староста, є комісія, багато парафіян, які записані. В церкву приймають не просто, а через хрещення. Тому в цьому питанні треба дивитися не на громаду села, а на громаду церкви. Я спілкувався зі священиками, жоден не сказав, що хоче перейти туди, люди також. Хочуть бути біля Митрополита Онуфрія. У нас центр в Києві, а не в Москві.

Ведуча: В селищі Десна громада перейшла разом зі священиком, настоятелем храму. Як ви до цього ставитеся і вся Українська православна церква, яку ви представляєте?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Вирішили, ніхто цього не забороняє. Справа в тому, що кожен священик, який руко прокладався, давав клятву. Якщо він переходить, то є порушником цієї клятви. Він сам відлучається. У Христа було 12 Апостолів і один спокусився срібними і зрадив Христа, то що тут казати?

Ведуча: Ви сказали, що зустрічаєтеся з парафіянами вашої церкви і зі священиками, які настрої панують серед духовенства і серед парафіян?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Всі кажуть, що не хочуть переходити. Люди звикли до церкви. Щодо Десни, то це військове містечко. Там священик побудував храм за свої кошти і йому шкода було лишати храм.

Ведуча: Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) говорив про побори в Українській православній церкві.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Я думаю, що займатися треба Євстратію своєю єпархією. Я хотів би сказати притчею. Летить комар і муха. Комар питає: «Де тут квіти є?» А муха каже: «Навіщо мені квіти, мені треба нечистоти». Комар далі летить, зустрічає бджолу: « А де тут нечистоти?» А бджола каже: «Навіщо нам нечистоти? Я тобі скажу, де квіти ростуть». То така справа. Людина не займається своїм внутрішнім станом. Є внески, але ми їх нікуди не пересилаємо. Різні приходи, для одних більші внески, для інших менші.  Кожен приход існує від пожертв. Треба платити за світло, за опалення.

Ведуча: Кошти, які збирає приход, на що витрачаються?

Брехня №4. Андрій Яковлевич намагається заговорити той факт, що він обкладає даниною всі парафії та монастирі і настоятелі парафій та монастирів періодично повинні «заносити» владиці пакунки з грошима. Також Полікопа не розповідає, що за всі рукоположення священники платять йому гроші і навіть за чернечі постриги треба платити і що це називається Симонія і згідно Канонів такі повинні бути покарані.

«Якщо хтось — єпископ, чи пресвітер, чи диякон, за гроші це достоїнство отримає; нехай буде позбавлений сану — і він, і той хто поставив його, і від спілкування церковного повністю нехай відлучаться, як Симон Волхв був Відлучений Петром». Правило 29 Святих Апостолів, 4Вс.2; Трул.22,23;7Вс.4,5,15,19;Сард.2; Вас. Вел.90; Післ. Генадія. Післ. Тарасія.)

Тобто згідно Канонів Святої Православної Церкви і Андрій Якович Полікопа і всі ті кого він нарукопокладав повинні бути позбавлені сану і відлучені від церковного спілкування. Але хто ж його відлучить, коли він сам єпископ і головний порушник канонів в одній особі?

«Сіль добра річ. Коли ж сіль несолоною стане, чим приправити її? Ні на землю, ні на гній не потрібна вона, її геть викидають. Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає!» Лк 14:34-35.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Треба свічки купувати, податки сплачувати за приміщення, реставрацію храмів. На це йде багато коштів.

Ведуча: За даними відділу у справах релігії Чернігівської ОДА 537 храмів має церква, яку ви представляєте. В чиїй вони власності? Давайте про вашу єпархію поговоримо.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) У нас близько 300 храмів. Деякі у власності, деякі орендуємо.

Ведуча: Що відбувається з майном тієї релігійної громади, яка прийняла рішення перейти до православної церкви України?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Справа в тому, що є майно особисте. Я за себе говорю. Є ікони. Наприклад, якщо ми орендуємо храм, то у нас в договорі прописано, що ми повинні реставрувати, ми відповідаємо за ці будівлі. Вони в оренді, не наші, як вони можуть перейти?

Ведуча: Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) в програмі «Тема дня» від 16.01.2019 року розповів про ваші з ним стосунки.  Прокоментуйте.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) У нас з ним немає спілкування. Так як було у Василя Великого та Григорія Богослова. Два святителі однією душею Василь Великий каже: «Обирай товариша, аби був по душі». Всі люди брати, але справа в тому, що один тебе розуміє, а інший ні. То я нав’язуватися не буду. Я кожного дня у єпархії, приймаю дуже багато людей. Але ви розумієте – якщо захоплювати храми, а потім казати, що Амвросій не хоче спілкуватися, то це не конкретно.

Ведуча: Ви кажете, що захопили. Назвіть конкретні приклади.

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Жукля. Це було кілька років тому.

Брехня №5. Я як настоятель Свято-Покровської парафії села Жукля звинувачую митрополита Чернігівського Амвросія Полікопу в брехні. Він заявив що храм у селі Жукля було захоплено але як можна називати захопленням волю усіх парафіян і жителів нашого села? Це він, тобто Амвросій чинив тоді насилля і направляв в Жуклю автобуси з тітушками під керівництвом архімандрита Варфоломія Ромашко, намісника Домницького монастиря та протоієрея Захарії Керстюка, тодішнього прессекретаря чернігівської єпархії МПвУ якого звинувачували у шпигунстві на користь РФ. Але прихожани села Жукля зуміли тоді згуртуватися та відбити всі атаки московських найманців і відстояти свій вибір. Тепер старий московський найманець-митрополит мстить їм просто прибріхуючи. 

Ведуча: А вам пропонували перейти до православної церкви України?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) Я знаю. Що я в Українській православній церкві. Я виріс в цій церкві, мої батьки були віруючі.

Ведуча: Чи має бути в Україні єдина православна церква? Ваша думка?

Амвросій Митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський  УПЦ (МП) У нас є єдина православна українська церква. Це наша церква. ЇЇ визнають усі православні Патріархи. Треба зачекати, подивимося, як далі будуть розвиватися події. Христос організував свою Церкву не на насиллі. Кожна людина має свої гріхи. В тому числі гріх розколу. Якщо буде каяння. Тоді буде мирі любов між усіма. Треба, аби усі молилися та постилися, щоб зійшов Дух святий і всі побачили, що нам треба єднатися.

Сn.suspilne.media

П. С. Сумно, що ось такі лже-пастирі ведуть частину нашого народу обдурену московською псевдо-релігійною пропагандою. Стара людина сидить і просто бреше всім в очі. Очевидно він звик спілкуватися тільки з задуреними своїми прихожанами, які будь які маніпуляції сприймають як божу росу і дума. що його побрехеньки будуть так само сприймати і інші, вільні від московської локшини люди. Що хотіти від простих священників та вірян МП якщо їх так би мовити пастир як ми бачимо рідко каже правду? 

ПП. СС. Дана стаття є чисто суб'єктивною думкою автора і ніякого відношення до офіційної позиції ПЦУ та зокрема Чернігівської Єпархії ПЦУ не має.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.