bitvazaurozay

Семінарія УПЦ (МП) інтегрується в "єдиний освітній простір Російської Федерації"

12 лютого свій актовий день відзначила Таврійська духовна семінарія УПЦ (МП) у Сімферополі. У цей день її ректор, митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар звершив святкову літургію у співслужінні кримського духівництва. У своєму зверненні до присутніх він наголосив, що кримська семінарія, яка бере свій початок у 1873 р., «незважаючи на свій молодий вік, зайняла своє гідне місце серед духовних навчальних закладів Російської Православної Церкви», повідомляє сайт Кримської єпархії.

Хоча семінарія заснована Синодом УПЦ (МП) у 2006 році (до того вона мала статус духовного училища), при заході на сайт семінарії http://crimea-seminaria.ru, який розташовано у російській доменній зоні .ru, ніщо не нагадує про приналежність навчального закладу до УПЦ (МП).

Водночас на сайті міститься банер з посиланням на Навчальний комітет РПЦ. У розділі «Новини» опубліковано також привітання голови цього комітету РПЦ, протоієрея Максима Козлова, до митрополита Лазаря та співробітників і студентів кримської семінарії з нагоди її свята. Проте нема ніякої інформації, пов'язаної з Учбовим комітетом УПЦ (МП).

На електронному ресурсі семінарії серед багатьох документів розміщено устав цього закладу, в якому все ж можна знайти згадку про УПЦ (МП), а саме: у переліку документів і вказівок, якими керується семінарія, в першу чергу називаються документи РПЦ і в другу чергу — УПЦ (МП).

Більше того, "Дорожная карта развития на 2018-2021 годы", яка прийнята Вченою радою семінарії 1 жовтня 2018 р., намітила таку стратегічну мету семінарії: "Стратегическая цель – использование  ресурсов и научно-образовательного потенциала Таврической духовной семинарии для формирования в Республике Крым системы духовного образования, интегрированной в научно-образовательное пространство Русской Православной Церкви и в единое образовательное пространство Российской Федерации".

Навчальні програми семінарії вже передбачають вивчення російської мови і літератури, історії Росії, предмету "Найновіші нормативні документи РПЦ".

Зокрема, історія Росії ("Історія Вітчизни") охоплює вивчення понять "Россия и «Русский мир»", "теория «Москва – Третий Рим»", при цьому традиційне історіографічне поняття «Киевская Русь» замінюється на «Древняя Русь». Серед інших цікавих тем: "Основание Москвы в 1147 г. Владимиро-Суздальская земля как территориальная основа формирования русского народа... Принципиальные отличия в геополитической ориентации Александра Невского и Даниила Галицкого. Преимущества евразийской модели... Россия – ядро геополитической консолидации Русского мира. Историческое значение воссоединения Крыма с Россией 2014 г. Россия – ключевой гарант глобальной стабильности".


Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.