bitvazaurozay

На інтронізацію Епіфанія приїдуть афонські монахи

Настоятелі двох афонських монастирів приїдуть на інтронізацію блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, передає грецьке видання «Ромфея» з посиланням на власні джерела.

Напередодні з’явилась інформація, що позиції афонітів щодо України розділились. 7 монастирів підтримали ідею направити офіційну делегацію, а решта 13 виступили проти.

Наразі відомо, що до Києва вирішили приїхати настоятелі монастирів Ватопед та Ксенофонта – архімандрити Єфрем та Олексій. Монастир Ксенофонт прихильно ставиться до України, адже монах саме цього монастиря писав український Томос. Щодо Ватопеду ситуація цікавіша. Його очільник довгий час був проросійськи налаштований. Однак за інформацією Cervarium за останній рік він змінив погляди і нині орієнтується на Константинополь.

Нагадаємо, що офіційне запрошення представникам Святої Гори Афон надійшло від митрополита Епіфанія та було передано Вселенською патріархією, до юрисдикції якої і належить комплекс монастирів.

Неофіційний переклад з грецької мови дослідника Афону Сергія Шумило:

Священному Кіноту Святої Гори
Карієс, Свята Гора

За високоповажним дорученням Його Божественної Всесвятості, нашого вельмишановного Повелителя і Владики, Вселенського Патріарха кір Варфоломія, я відправляю вашим возлюбленим Преподобіям прикріпленого до мого повідомлення листа Блаж. Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, адресованого Вам, і залишаю на Ваш розсуд.

З любов’ю у Господі,
Архімандрит Іоаким (Білліс)
Генеральний секретар
Вселенська Патріархія, 24 січня 2019 р.

Священному Кіноту Святої Гори

Високопреподобні отці!

Як відомо, Його Всесвятість Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх, який єдиний має повноваження, як за божественними і священними канонам, так і відповідно до багатовікової церковної традиції, діяти, незважаючи на кордони [церковних юрисдикцій], з турботою поставився до великої церковної кризи в Україні і, взявши до уваги пастирські потреби кліру і народу, зробив конкретні кроки, якими знову прийняв всіх нас в спілкування з Єдиною, Святою, Соборною і Апостольською Церквою.

У зв’язку з цим, напередодні моєї майбутньої інтронізації 3 лютого цього року за Божественною літургією в історичному храмі Святої Софії Київської, усвідомлюючи нерозривний зв’язок Святої Гори з українською землею, бо від вас ми були навчені істинному чернецтву, зв’язок, який свідчить про непохитні відносини між Константинополем і Києвом, – я смиренно попросив Всесвятішого Вселенського Патріарха кір Варфоломія, канонічного єпископа священної області Афона, дозволити мені запросити делегацію, склад якої буде визначений Його Всесвятістю з вашого числа, щоб прийняти почесну участь у цій визначній для нашої помісної Церкви події.

Тому, молячи Господа про благостояння і духовне преуспеяння цього всесвященного благомужного вертограду Богородиці, закликаю Звище на всіх вас, молитвами Всесвятішого [Патріарха], зміцнення і благословення в ваших чернечих подвигах на спасіння всього світу.

З теплими молитвами,
Митрополит Київський Епіфаній

Джерело документів – Orthodoxia.info

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.