bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

МИТРОПОЛИТ МОКШИЦЬКИЙ ЗАЯВИВ, ЩО ВІЙНА НА ДОНБАСІ – КАРА ЗА "ГЕНОЦИД ПОЛЯКІВ"В інтерв'ю польському католицькому тижневику "Niedziela" Львівський архиєпископ-митрополит Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький розповів, що українському народу потрібно визнати свою вину у "геноциді поляків" та очиститися від цього гріха, тому що він пов'язаний із війною на Сході України. Про це інформує Українська правда.

На запитання про те, чи може молитва у майбутньому принести довгоочікуваний мир і спокій Україні, архиєпископ Мокшицький розповів, що війну варто сприймати й у духовному ключі – українські молодики гинуть там або повертаються скаліченими.

"Україна повинна задуматися, чому так відбувається. Господь не є Богом, котрий карає свій народ, своїх дітей, а дає нам знати, нагадуючи про своє право любові до іншої людини. Гадаю, що особливо ця відповідь повинна з'явитися зараз, у році появи Богородиці у Фатімі, котра говорила, що комунізм є карою за гріхи, за відвернення від Бога, а одночасно закликала до повернення, покути і перепросин Господа. На українському народі надалі висить гріх геноциду, до якого йому важко донині признатися і з якого важко очиститися, хоч було кілька спроб так зробити, поміж іншим в 70-ту річницю подій на Волині", – говорить митрополит Мокшицький (переклад Романа Кабачія).

Далі по тексту митрополит висловлює переконання, що допоки українці не визнають своєї вини та не очистяться від цього гріха, не матимуть благословення.

За його словами, українцям потрібно перепросити у поляків за цей великий гріх геноциду.

"У цьому контексті молімося за навернення Росії – щоб поважала інші народи", – додає митрополит Мокшицький.

Під "геноцидом поляків" Мокшицький вочевидь має на увазі Волинську трагедію, згоди у сприйнятті якої українська та польська сторони так і не дійшли.

Волинську трагедію у Польщі називають різаниною, "Rzeź wołyńska". Йдеться про чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів під час Другої світової війни на Волині.

Конфлікт через трактування Волинської трагедії трапився цієї осені, коли у Києві за день до офіційної презентації МЗС попросило скасувати показ фільму "Волинь", що розповідає історію 1943 року.

Доктор філософських наук Олексій Панич для "Української правди. Життя" написав про те, що "Волинь" можна вважати фільмом, який розпалює міжнаціональну ворожнечу, якщо сприймати його не відсторонено-критичним оком, а в режимі емоційної участі в подіях, що розгортаються на екрані.

Пізніше стало відомо, що стрічка "Волинь" здобула найбільше нагород під час вручення щорічної премії Польської кіноакадемії "Орли-2017".

Tags: 5-та колона, УГКЦ, скандалы
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments