bitvazaurozay

В Кропивницькому мер міста закликає громаду УПЦ (МП) передати храм який він будував до ПЦУ.

Церква в селі Мала Петриківка на Дніпропетровщині, право власності на яку доводить місцева єпархія УПЦ (МП), є пам’яткою національного значення, мовиться у відповіді Дніпропетровського обласного центру охорони історико-культурних цінностей на інформаційний запит "Радіо Свобода". У ці ж дні міський голова Кропивницького Андрій Райкович просить громаду УПЦ (МП) підтримати його намір передати Православній Церкві України побудований за його сприяння храм Успіння Пресвятої Богородиці, повідомляє "Релігія в Україні".

За даними Центру, собор Різдва пресвятої Богородиці в селі Мала Петриківка, відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979 року, є пам’яткою архітектури національного значення і, згідно з українським законодавством, зберігає цей статус до включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Перед Міністерством культури України порушене клопотання про включення до реєстру, очікується рішення, поінформували в Центрі охорони історико-культурних цінностей.

Також у відповіді на запит зазначено: «Відповідно до даних паспорту пам’ятки 2013 року, власником пам’ятки визначена Петриківська селищна рада».На Дніпропетровщині релігійна громада УПЦ (МП) через суд намагається отримати у власність напівзруйнований собор Різдва Богородиці в селі Мала Петриківка, а також самочинно, як з’ясувалось під час судової тяганини, збудований поряд новий храм Петра і Павла. Стара церква перебуває в жалюгідному стані, хоча, за деякими даними, має славетне минуле, бо була збудована з ініціативи останнього кошового отамана Запорозької січі Петра Калнишевського. Обласна і місцева влада, які виступають відповідачами в суді, стверджують, що релігійна громада самочинно захопила пам’ятку і територію біля неї.

У ці ж дні міський голова Кропивницького Андрій Райкович просить громаду УПЦ (МП) підтримати його намір передати Православній Церкві України побудований за його сприяння храм Успіння Пресвятої Богородиці. Священики Московського Патріархату проти цього рішення, пише Укрінформ.

Відео зі зверненням Райковича розміщене на його сторінці в соцмережі Facebook 23 січня. “За моєю спиною — храм Успіння Пресвятої Богородиці, до будівництва якого я маю честь бути причетним. Наша країна переживає нелегкі часи. Свобода ніколи не давалася нам легко. Те, що Україна отримала Томос, на мій погляд, рівнозначно духовній свободі. А це так важливо і необхідно нашому народові – мати економічну, політичну і духовну незалежність. Моє рішення є твердим, усвідомленим та щирим. Звертаюся до членів православної громади підтримати мене у рішенні передати храм Успіння Пресвятої Богородиці до Православної церкви України”, - сказав у зверненні Райкович.

Вже через 1,5 години після заяви Райковича про ініціативу переходу храму до єдиної помісної Православної Церкви України, священики УПЦ (МП) оперативно організували збори нібито парафіян цієї церкви, повідомляє "Перша електронна газета".

Як розповіла громадська активістка Ольга Кирилюк, людей до церкви звезли автобусами: “Московські попи навезли купу людей. Прихожани, які ходили до цієї церкви, кажуть, що її зазвичай відвідує 10-15 людей. А зараз звезли понад сотню людей. Усіх, хто прийшов із іншою думкою, спочатку хотіли вигнати, не давали слова, не дозволили зареєструватися на зборах. Нам заявили, що ми не маємо права сюди приходити. Туди привезли дітей, які плакали і благали не забирати у них храм. Це просто жах якийсь”.

У зборах узяв участь очільник Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) митрополит Іоасаф. За результатами зборів, завезені парафіяни проголосували за те, щоб залишити храм церкві УПЦ (МП). А також висловилися про невизнання рішення Вселенського Патріархату про надання томосу про автокефалію Православній Церкві України та засудили ініціативу головного мецената храму Райковича.

Райкович узяв на себе левову частку витрат на спорудження зазначеного храму в 2013 році. Про це вказано на сайті храму і відеоролику про відкриття споруди.

Окрім того, церква розташована на земельній ділянці, яка належить ГО “Єлисаветградське православне товариство”, одним із засновників якого є Андрій Райкович. Ця інформація міститься у відкритих джерелах та у майновій декларації міського голови.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.