bitvazaurozay

Інтронізація Епіфанія: що це таке і як це відбудеться?

Інтронізація предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні відбудеться 3 лютого. BBC News Україна розбиралася у деталях майбутньої церемонії.

Під час об'єднавчого собору 15 грудня предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. І саме він 6 січня отримав томос про автокефалію православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Інтронізація - це церемонія входження на престол та офіційний початок виконання обов'язків предстоятеля. Вона проходить у формі публічного богослужіння, під час якого новообраного предстоятеля зводять на кафедру. Церемонія відбудеться під час Божественної літургії у Соборі Святої Софії Київської.

Церемонія відбудеться на 40-й день народження Епіфанія.

Російська православна церква різко засуджує надання автокефалії українській церкві і ще 15 жовтня розірвала церковне спілкування з Вселенським патріархатом. А в УПЦ Московського патріархату дії Вселенського патріарха Варфоломія назвали "грубим порушенням наріжних принципів буття церкви".

Що таке інтронізація

Деталі церемонії у розмові з BBC News Україна пояснив архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США. Наприкінці серпня 2018 року його призначили екзархом Вселенського патріарха в Україні для підготовки автокефалії та створення помісної церкви. Наразі його місія екзарха в Україні вже завершилась.

"Інтронізація - це входження на престол, офіційний початок виконання обов'язків. Це все згідно зі слов'янською традицією. Владика Епіфаній вже отримав жезл від патріарха і є чинним митрополитом ПЦУ", - пояснив архієпископ.

Архієпископ Даниїл прогнозує, що на церемонії будуть гості з Константинополя та ієрархи з діаспори.

"Внутрішньо ПЦУ зробить своє власне офіційне формальне богослужіння, коли митрополит сяде на престол митрополичий, проголосить проповідь до людей. Це маленьке таке духовне святкування відбудеться. Коли відбудеться - це справа церкви України. Це буде молитовна та євхаристійна процедура, на яку з'їдуться гості", - розповів архієпископ.

Релігійний експерт Людмила Филипович вважає церемонію інтронізації достатньо технічною процедурою. Фактично це стане актом визнання та закріплення посади за Епіфанієм.

"Це остаточне визнання за Епіфанієм його предстоятельства в Православній церкві України. Це елемент міжнародних взаємин, в межах православних церков. Там присутні не лише представники церков, а й влади, в церемонії візьмуть участь дипломати та представники посольств", - пояснила експерт.

Шлях Епіфанія

6 січня у церкві святого Георгія у резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили томос про автокефалію української церкви.

Томос є патріаршою та синодальною грамотою про надання автокефалії (незалежності) православній церкві та визнання її рівною серед інших 14-ти помісних православних церков.

Цей документ видається один раз і є основою існування церкви.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.