bitvazaurozay

Грецький сайт наближений до Патріарха Варфоломія дав відсіч аргументам УПЦ МП проти автокефалії

До Його Преосвященства, митрополита Бориспільського Антонія

Ваше Преосвященство,

Перепрошуємо, однак вам необхідно взяти уроки еклезіології, а не намагатися повчати тих, хто вас навчив Православної Віри! Чи може учень навчати учителя? Де це бачено! Отже:

1. Два митрополити, ваші брати до учорашнього дня, не порушили своєї архиєрейської присяги! Після недоречного рішення Патріарха Московського розірвати канонічні зв'язки з Фанаром вони вирішили живитися від витоків джерела, а не від його потічку, який сам же і вирішив роз'єднатися з джерелом. Фанар надав Патріархію Москві, та, як відомо, під таким тиском і засобами, які було би добре не згадувати, бо це не робить вам честі. [Ці митрополити] вирішили бути з джерелом, яке вам дав Христос, однак не з вами, які [згодом] обрали шлях відречення від [витоків] джерела вашого ж існування, тобто від Матері-Церкви.

2. Митрополит Київський Епіфаній тепер має канонічне священство, оскільки був рукоположений колишнім [митрополитом] Київським Філаретом, який рукоположив і Бл[аженнійшого Патріарха] Московського Кирила. Невже разом із позбавленням сану зникає і священство? І невже її відновлення вимагає додаткової процедури чи повторного рукоположення? А чи відомі Вам рішення Першого Вселенського Собору, Сьомого тощо, про прийняття розкольників, які хрестяться в ім’я Отця і Сина і Святого Духа? Прочитайте, будь ласка! А також: ви, як і Фанар, маєте спілкування з Церквою Болгарії. Невже під час їхнього відновлення у 1945 році були знов рукоположені ті, хто був відлученим від церкви після Святого та Великого Собору 1872 року? Звісно ж ні! І чи вони надіслали листа з покаянням? Ні! Був лише [їхній] намір воз’єднатися з канонічною Церквою. Отже, чи це не подвійні стандарти?

3. Чи Ви не чули про право апеляції? Прочитайте у правильних джерелах! Особливо 9-те та 17-те правила Четвертого Вселенського Собору! Їх відновив [у служінні] Вселенських Патріарх! Навіть якщо Ви це заперечуєте, але привілеї Вселенського Престолу існують. І що [ж з ними] робити? Саме завдяки цим прерогативам ви отримали колись Патріархію.

4. Ваше Високопреосвященство каже нам: «Для нас було би дивно й гірко, якби наші браття з Помісних Церков, які раніше приїздили в Україну до нас і ми їх приймали і співслужили з ними та мали тепле та щиросерде спілкування у Христі, тепер нас залишать та увійдуть у спілкування з розкольниками». Так ось чому Ви виявляли гостинність Вашим високим гостям? Щоби купити, таким чином, їхню згоду з антиканонічними діями, які ви чините проти Матері-Церкви? Почуйте всі, хто мав нагоду бути прийнятим у [цих] святих отців? Вони тепер від вас зажадають плату! Чи ви продасте своє сумління, щоби розрахуватися за гостинність? Історія буде судити вас достойно!

5. Це не узаконення розкольників. Це відновлення єдности. Прийміть нарешті, що єдиним уповноваженим [органом в таких питаннях] - є Вселенська Патріархія. Це буде Вам лише честю.

Джерело - fanarion.blogspot.com Переклад - Церкваріум.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.