bitvazaurozay

«Батюшка, то не ваша церква, то – наша церква», – як у Красноволі прихожани в ПЦУ переходили


У селі Красноволя Маневицького району парафіяни перейшли в Православну церкву України, але без священика. Настоятель Свято-Михайлівського храму Андрій Геналюк не підтримав переходу.

Громада села Красноволя, що у Маневицькому районі, проголосувала за зміну конфесії. На початку січня прихожани Свято-Михайлівського храму провели збори, на яких більшість підтримала перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. «За» проголосували 486 дорослих громадян із п’ятисот учасників зборів.

Настоятель храму отець Андрій не підтримав переходу до ПЦУ. Хоча красноволівці просили священика змінити рішення.

У неділю, 13 січня, селяни зустріли священика під дверима храму колядками та запевнили, що служба відбудеться лише після згоди настоятеля перейти до ПЦУ. Прихожани розділились на дві групи: одні проти, інші – за.

«Хороший батюшка, ми проти нічого не маємо. Хочемо, щоб він з нами залишився. А він проти. Він не хоче переходити до української церкви», – каже прихожанка Ірина.

Згодом на подвір’я церкви з’їхалися настоятелі храмів із сусідніх сіл і сам владика Нафанаїл, єпископ Волинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату. Нафанаїл та його прибічники намагались переконати громаду не переходити у Православну церкву України. Але більшість стояла на своєму.

Сільський голова Красноволі Федір Світач розповів, що розмови стосовно конфесії храму розпочалися наприкінці грудня минулого року.

«Рішення громади було зібрати підписи. Зібрали підписи, до мене як до очільника прийшли: яку я церкву підтримую. Особисто моя думка: Православна церква України і рішення громади. Я зобов'язаний підтримувати рішення громади, бо я обраний громадою», – каже сільський голова.

Після тривалої дискусії прихожани та представники духовенства дійшли спільного рішення: змінити настоятеля храму.

«Його не виганяють, хоче – хай переходить і хай буде з нами. Ніхто його не виганяє, а як не хоче – ну то друге діло», – каже прихожанка Катерина.

Отець Андрій служить у цьому храмі тринадцять років. На таке рішення громади відреагував спокійно, адже ще до цих зборів знав про наміри громади перейти в ПЦУ. Втім, мав надію на продовження служіння зі своєю невеликою (близько двадцяти людей) громадою.

Опісля люди зайшли до церкви, де благочинний ПЦУ Андрій Закидальський відслужив молебень. Настоятеля Свято-Михайлівського храму призначать впродовж тижня.


Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.