bitvazaurozay

Будь ти проклятий во ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Амінь!


Скромний сільський протодиякон напередодні Різдва отримав подарунок від найвищого духовенства, яким пишається. Віктора Мартиненка з Волині прирівняли з Високопреосвященними митрополитами Симеоном та Олександром Драбинком – як і їм, йому заборонили проводити священнослужіння за те, що мав поїздку в Анталію, де спільно молився з кліриками Вселенського Патріархату.

«Відрадно, що отримав покарання не за якісь моральні чи канонічні злочини, а за служіння Божественної Євхаристії», – написав на своїй сторінці у Фейсбук отець Віктор.

Указ про заборону священнослужіння вийшов третього січня, про що диякона Успенського монастиря в Низкиничах повідомили телефоном. І тільки через п’ять днів наполегливих прохань вручити чи хоча б озвучити указ, Віктор Мартиненко знайшов відповідне повідомлення на офіційному сайті Володимир-Волинської єпархії.

Рішенням церковного суду в єпархіальному управлінні під головуванням керуючого єпархією митрополита Володимира, за грубе порушення присяги священнослужителя, свідоме невиконання церковного послуху та неодноразове порушення священицької дисципліни Віктору Мартиненку заборонено у служінні без права причастя Святих Христових Таїнств, – сказано на сайті.

Раніше отець Віктор був прес-секретарем Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП, але через відкриту критику настоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла, змушений залишити посаду в єпархії.

В січні 2014 року на урочистому молебні з нагоди Дня Соборності України, митрополит Павло у своїй промові прирівняв екс-президента Віктора Януковича до Ісуса Христа та запевнив у підтримці всією Церквою. Отець Віктор звернувся до владики Павла, опублікувавши допис у Фейсбуці: «Владико Павел! Будь-ласка не говоріть від лиця усієї Церкви. Ми розуміємо, що у вас спільні фінансові інтереси. Просто станьте і у черговий раз на камери поцілуйте їх у сраку, а від усіх не треба!»

Увечері того ж дня Віктор Мартиненко мав телефонну розмову з митрополитом Павлом, який завершив бесіду словами: «Будь ти проклятий во ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Амінь!»

Попри те, отець Віктор продовжив служіння у монастирі, де й планує залишатися надалі.

«Планую колядувати, святкувати Різдво Христове. А там буде видно. Звичайно, я буду служити Богу, як і служив років 15 до цього. Якщо монастир перейде в Українську церкву, Помісну, канонічну – залишуся там, ні то ні.

У тих, хто не хоче відпустити, починається істерика. Бачите, що вони роблять не смішні, а вже страшні речі.  Я тиждень просив передати мені указ. А його боялися навіть озвучити і тільки вчора пізно увечері прочитав на сайті, що я відлучений від причастя.

Є три ступеня покарання для священнослужителя: заборона в служінні, друга – зняття сану і третя – відлучення від причастя як мирянина. А мене зразу відлучили від причастя. Ще й з помилкою. На сайті вказано від Христових Таїнств, тоді як треба писати Таєн. Тому я думаю, що цей указ складався не в церковній конторі, а в  офісі депутата Новінського. Бо ж ми знаємо, хто керує УПЦ МП.  До того ж – це другий клас семінарії, або перша засада Римського права – не можна карати двічі за єдине. Мене покарали двічі. Отже я на правильному шляху», – прокоментував інцидент Віктор Мартиненко.


Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.