bitvazaurozay

Спільна Чаша - чи підписи?

6 січня 2019 р. Вселенський Патріарх Варфоломій та ієрархи Константинопольської Церкви співслужили з Київським Митрополитом Епіфанієм та ієрархами Української Церкви за Божественною Літургією. Весь чин і порядок співслужіння підкреслював, що це є служіння двох Предстоятелів автокефальних Помісних Церков. Тобто для самого Вселенського Патріарха факт автокефалії - 6 січня вже був доконаним, справжнім і таким, що вступив у дію.

І спільна Євхаристія, причастя Тіла і Крові Христових, були виявом цього.

Однак через те, що на публічній копії Томосу для України ще не було підписів членів Синоду - з‘явилися міркування, що «Томос ще не вступив у дію» (Томос як акт у Кодексі Патріархату був записаний і підписаний раніше, але грамота була виготовлена лише до 4 січня і тому члени Синоду її підписали сьогодні, 9 січня, коли зібралися на сесію).

Тож що важливіше - підписи чи Євхаристія? Що «зробило автокефалію дійсною?», якщо можна так висловитися.

Насправді це - не пусте питання і відповідь на нього стосується не лише даного випадку. Бо якщо сказати коротко, то «підписи» - це від закону, Євхаристія - від благодаті.

Тож питання стоїть глибше - Закон чи Благодать? Для мене є очевидним, що Закон є вторинним щодо Благодаті - як про це вчить і Писання.

Зрештою, Сам Господь Ісус Христос, як відомо, нічого не писав і не підписував.

(У Євангелії згадується лише один момент, коли Він щось писав пальцем на землі (Ін. 8:6). Цікаво, що цей момент якраз пов‘язаний з дискусією - треба виконати Закон і побити перелюбницю камінням, чи ні?)

Тож здається очевидним, що не підписами і грамотами, а саме спільною Євхаристією двох Предстоятелів було стверджено автокефальний статус Помісної Української Церкви. А грамоти і підписи, постанови і рішення - то лише «педагог» (дітоводитель, слуга-вихователь, який супроводжує дитину, порівняйте з Гал 3:24: "Тому закон був вихователем, який вiв нас до Христа, щоб нам виправдатися вiрою"), що привів до Христа у Євхаристії, Яким все було благодаттю стверджене.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.