bitvazaurozay

Про корінні відмінності між УПЦ МП та ПЦУ для чайників

Російські експерти у марній спробі довести тотожність становища УПЦ МП відносно Москви та ПЦУ стосовно Константинополя пропонують порівняти ці два становища з точки зору формального канонічного права. Особливо бушує Лункін.


Добре, порівнюємо.


1. Предстоятель - митрополит - обирається собором єпископів. Але Предстоятель ПЦУ ніким не затверджується, вступає у відносини з іншими православними Предстоятелями. Прелстоятель УПЦ МП благословляється Патріархом Московським. До такого благословіння його обрання не є завершеним.


2. ПЦУ та її Предстоятель - у диптиху церков як автокефальна церква - УПЦ МП її там немає. Навіть як автономної церкви (хоча це не важливо, бо права усіх автономій були у 2016му дуже урізані як взагалі, так і стосовно УПЦ МП).


3. Миро УПЦ МП не варить сама, отримує від Московського патріарха. ПЦУ - від Вселенського патріарха.


4. УПЦ МП представлена у міжправославних відносинах і відносинах з іншими церквами на міжнародному рівні не сама, а у складі делегацій РПЦ. ПЦУ може і за текстом Томосу навіть зобов'язана брати участь у таких відносинах сама.


5. УПЦ МП визнається "частиною РПЦ", її теориторія визнається канонічною територією РПЦ у документах РПЦ. Від підписання томосу території України є виключно територією ПЦУ.


6. Ставропія Константинополя щодо Андрієвської Церкви є, але так само є ставропігія Москви щодо Корецького монастиря, є Представництво Антіохійського патріархату в Одесі. 


7. Вселенський патріарх не пронує нам стати "частиною грецького світу", не говорить, що українці - це практично ті самі греки, і не доводить, що ми маємо влитися у грецьке море.


8. Усі єпископи ПЦУ беруть участь в управлінні Церквою, а УПЦ МП керується митрополит-бюро із геронтократів за віком та духом.
Ці відмінності - головні.


Але також Вселенський патріарх не застосовує стосовно ПЦУ "телефоне право", тоді як "УПЦ МП" управляється трійцею П.Кирило-м.Іларіон-протоєрей Ніколай Балашов значно більше, ніж м.Онуфрієм та Синодом.

юрий павлович черноморец

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.