bitvazaurozay

У СТАТУТІ РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКВИ ЧІТКО ВИЗНАЧЕНА ПІДКОНТРОЛЬНІСТЬ ПІДОПІЧНИХ ОНУФРІЯ МОСКВІ

Раніше в Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що є самокерованими, і не будуть змінювати назву.

Керівництво УПЦ МП зігнало паству під парламент 20 грудня, аби ті відмовили депутатів від ухвалення закону про 

Але відмовити не вийшло. 240 голосів за. Крім того, церква, яка підпорядкована державі окупанту, не має бути представлена у військових підрозділах на лінії фронту та військових частинах.

Після голосування навіть зчинилася бійка: Нестор Шуфрич та пан Бойко дістали по обличчю від нардепа Берези.  Утім, президент уже підписав закон щодо назви релігійних організацій, чий керівний центр - за межами України в державі-агресорі.

Цього тижня Верховна Рада зобов'язала вказати у назві церкви її приналежність до православної церкви російської - почалися образи. Молебні під парламентом, щоб не чіпали. Розповіді про те, що цей закон узагалі не для них, і не про них.

Але в УПЦ МП вже заявили, що нічого виконувати не будуть.  Бо не мають стосунку до РПЦ, як представника країни-агресора. І згрішили. Проти правди.

"Мені здається, цей закон до нашої церкви жодного стосунку не має, тому що жодним чином ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, керування з якимось закордонним центром, де є держава-агресор", - заявив речник УПЦ МП Климент.

Московський Патріархат - це додаток, який почали вживати журналісти, аби віряни знали, кому підпорядковується церква, яку вони відвідують.

Віряни мали б пам’ятати інший факт, який вказує на те, що їх просто  водять за ніс.

"До 2007 року ця церква називалася Українська православна церква Московського патріархату. В 2007 році була внесені зміни до статуту і цей додаток московський патріархат був ліквідований. Чому? Тому що церква провела соціологічні дослідження внутрішні і вони розуміли, що цей додаток "московський патріархат" він знижує популярність церкви майже в два рази , а в деяких регіонах і більше ніж в два рази. Прибрали, щоб фактично маніпулювати свідомістю вірян", - розповідає релігієзнавець  Олександр Саган.

Тож, аби не втратити вірян, УПЦ МП прибрало додаток - Московський патріархат. Але правди ж не приховати. І зараз я вам це продемонструю.

Кожен може зайти на сайт Російської православної церкви. Відкрити розділ  Персоналії. І далі вірити або не вірити власним очам.  Російська церква поіменно називає своїм увесь єпископат УПЦ МП. Ось наприклад, парафіяни з Білої Церкви серед архієреїв РПЦ знайдуть свого митрополита Білоцерківського Августина. А віряни, наприклад, з Чернігівщини - митрополита Чернігівського Амвросія. І це не просто перелік - усі архієреї УПЦ є членами архієрейського собору Російської церкви.

Йдемо далі. У розділі Організації РПЦ - кожен з вас знайде будь-яку єпархію української православної церкви. Наприклад, ось Дніпропетровська та Павлоградська єпархія. Ось Запорізька. Але далі - цікавіше.

Читаємо статут Російської православної церкви. Наводимо лише тези:

- Статут УПЦ - схвалюється Московським  патріархом.

- Предстоятель УПЦ благословляється Патріархом Московським.

- предстоятеля УПЦ  слід поминати після імені Патріарха Московського. І саме так, до речі, будь-яка церква вказує свою підпорядкованість.

"У статутних документах самої Російської православної церкви є абсолютно чіткий і такий що не надається до якогось двозначного тлумачення пункт 10 статуту. Він каже, що Українська православна церква це структурна одиниця, яка функціонує в межах Російської православної церкви", - пояснює директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Ось цей десятий пункт. Він каже, що рішення Помісного та Архієрейського соборів РПЦ є обов’язковими для Української православної церкви.

А ще:

- Архієрейський Собор РПЦ є церковним судом вищої інстанції для Української Православної Церкви.

- Українська Православна Церква отримує святе миро від Патріарха Московського і всієї Русі.

Це був статут РПЦ. А давайте швиденько переглянемо статут УПЦ.

- Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Російську Православну Церкву. 

- Українська православна церква є самокерованою частиною Російської Православної Церкви.

- Собор УПЦ  втілює у життя рішення Помісних Соборів Російської Православної Церкви.

- Собор єпископів діє на підставі священних канонів Церкви, постанов Помісних і Архієрейських Соборів Російської Православної Церкви.

- Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України є постійним членом Священного Синоду  Московського Патріархату.

Ось Онуфрій, наприклад, голосує у Мінську разом з московським Кирилом за розірвання відносин РПЦ зі Вселенським Патріархатом.  Але чи можна це назвати голосуванням. Просто театр, бо статут Російської церкви каже - він так робити зобов'язаний.

Це ще раз підкреслює: Українська православна церква є частиною РПЦ. І назва Українська православна церква не відповідає дійсності. Вірян обманюють. І все це має змінити новий  закон.

"Законодавці передбачають, що ця церква має задекларувати саме цю назву, додати офіційно назву свого беззаперечного центру до своєї назви. Російська православна церква", - підкреслює Юраш.

"Не обов’язково Російська православна церква в Україні, назву обирає сама церква. Це може бути екзархат московської патріархії в Україні. Як це було до 1990 року. Це може бути УПЦ московського патріархату як було до 2007 року", - зазначає релігієзнавець Саган.

Чим нова і правильна назва церква завадить Онуфрію і компанії надалі вірити та молитися Богу? Та нічим, звичайно. Держава не робить їм ніяких перепон. Окрім одного моменту - частина вірян не  хочуть молитися в одній церкві з Кирилом:  який чи то патріарх Російської церкви , чи то розкольник, що не визнає Вселенського престолу і канонів, чи то член колегії Міноборони Росії. Тому  6 січня після отримання Томосу в Україні постане канонічна православна церква , рівна з іншими 14 сестрами - помісними церквами. І в українців з’явиться вибір, який так страшить Московський Патріархат, що назавжди втратив свою владу над українською територією.  І є чого - лише за останні дні вже 10 громад Московського Патріархату  вийшли з УПЦ МП та перейшли до автокефальної Православної церкви України.  А Різдво тільки наближається.

Сергій Гальченко.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.