bitvazaurozay

Будуть мирні переходи і їх буде тисячі. У Мінкульті анонсували тисячі мирних переходів до ПЦУ

Днями до Міністерства культури України зателефонували з шести областей і висловили бажання змінити релігійну юрисдикцію.

Про це повідомив керівник департаменту у справах релігій та національностей Мінкульту Андрій Юраш в ефірі “112 каналу”.

“Будуть мирні переходи, і їх буде тисячі. Сьогодні нам зателефонували з шести областей про те, що громади десятками вже збирають збори і готуються переходити. Збирають єпархіальне зібрання в якійсь з південних областей, є перешкоди, їм навіть надавали приміщення, щоб вони це зробили. Тобто якщо ми хочемо миру – головне визнати реалії. З суботи ми живемо в інших суспільних і церковних реаліях. Це треба усвідомити, прийняти і замість того, щоб передбачати, проектувати, створювати і вести будь-яку війну, релігійну зокрема, починати моделі діалогу, моделі взаєморозуміння”, – заявив Юраш.

Напередодні митрополит Київський і всієї України Епіфаній виключив силове захоплення храмів УПЦ МП (РПЦ в Україні), а також заявив, що нова Церква готова прийняти до свого складу архієреїв і священиків з УПЦ МП.

Зокрема, як стало відомо 19 грудня, церковна громада села Шишківці (Чернівецька область) вирішила самостійно перейти з УПЦ МП до єдиної помісної Православної Церкви України. Рішення було прийнято на загальному зібранні у церкві Різдва Пресвятої Богородиці за участю священика, повідомляє місцеве агентство АСС.

За словами спеціаліста відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігій Чернігівської ОДА Сергія Бухарова, це перша громада, яка ініціювала перехід в ПЦУ. “До цього шишківчани готувалися з літа, люди збирали підписи за створення помісної Церкви. Потім чекали Об’єднавчого Собору”, — сказав він.

Бухаров також зазначив, що в області є ще громади, які мають намір піти від УПЦ МП. Він не став називати їх, щоб “збори не зірвалися”.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.