bitvazaurozay

Як Томос про Автокефалію може не вступити в силу після його прийняття

Думаю, корисно буде згадати, як у нещодавній історії між прийняттям і врученням Томосу про автокефалію довелось чекати ще довгих 7 років…

У 1865 році Румунська Церква під впливом світської влади в односторонньому порядку проголосила автокефалію. Проте Константинопольський патріарх Софроній не визнав цього і направив свої протести світській і церковній владі новоутвореної Румунської держави.

Лише в 1878 році, після тривалих переговорів Бухареста з Константинополем, новий Вселенський патріарх Іоаким III погодився визнати самостійність Румунської Церкви і видав Томос про її автокефалію. Проте цим Томосом Константинополь залишав за собою низку прав у справах Румунської Церкви, зокрема щодо освячення святого мvра.

Румунська церковна влада, вирішивши, що якщо Томос про автокефалію вже прийнятий, то назад вороття вже немає і можна не особливо церемонитись, порушила висунуті Константинополем умови. Зокрема, без благословення Вселенського патріарха вони самостійно в Бухаресті звершили чин освячення мvра. Оскільки висунуті Константинополем умови не було виконано, Константинопольський патріарх Іоаким III негайно відкликав Томос про автокефалію, відмовившись його вручати і засудивши дії румунських ієрархів. Таким чином, Томос хоч і був прийнятий Синодом Константинопольського патріархату в 1878 році, але юридично в силу так і не вступив.

Довелося чекати ще довгих 7 років, поки на Константинопольський патріарший престол зійшов новий патріарх Іоаким IV. Синод Румунської Церкви знову звернувся з проханням про дарування автокефалії та, погодившись на вимоги Константинополя, нарешті отримав жаданий Томос. Сталося це 13 травня 1885 року.

Тривалий час Румунська Церква намагалася отримати статус Патріархату. Однак лише в 1925 р. вона отримала цей канонічний статус (тобто через 47 років після видання Томосу про автокефалію). 30 липня 1925 року Константинопольський патріарх спеціальним Томосом надав Румунській Церкві статус Патріархату. І тільки після цього, 1 листопада 1925 року, відбулася інтронізація тодішнього румунського Митрополита-Примаса Мирона на Патріарха.Повний титул румунських патріархів ніні звучить так: Блаженніший Архієпископ Бухарестський, Митрополит Мунтенський і Добруджийський, Намісник Кесарії Каппадокійської, Патріарх Румунський.

Такі от історичні прецеденти… Цікаво, чи повторяться вони в Україні? :) Чкати недовго... З огляду на те, як останні дні будоражить соцмережи і які пішли внутрішні суперечки між сторонами переговорів, тиждень має бути насичени.

Сергій Шумило.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.