bitvazaurozay

Предстоятель Албанської Церкви: Ми не можемо погодитись з останнім рішенням Російської Церкви

Про це сказано у листі архієпископа Анастасія до патріарха Кирила від 7 листопада 2018 р.

+ АНАСТАСІЙ

АРХИЄПИСКОП ТИРАНСЬКИЙ, ДУРРЕСЬКИЙ ТА ВСІЄЇ АЛБАНІЇ 

№ 796/18 

Тирана, 7 листопада 2018 року 

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ, СВЯТІЙШОМУ БРАТОВІ У ХРИСТІ, ПАТРІАРХУ МОСКОВСЬКОМУ І ВСІЄЇ РОСІЇ, ВЛАДИЦІ КИРИЛОВІ 

Найдорожчий Брате у Христі та Співслужителю,

«Смуток у мене на душі» (Мт. 26: 38). Глибокий біль, тривога та непорозуміння огортають нас, у час коли ми спостерігаємо за розвитком подій в Україні, після рішень Вселенської Патріархії (11.10.2018) і Православної Церкви Росії (15.10.2018), які викладені у Вашому посланні за 29 жовтня 2018 року.

На жаль, підтверджуються наші острахи, що були висловлені до представників Вселенської Патріархії (30.07.2018), а саме, що поточне заплановане надання Автокефалії Україні буде «шляхом по мінному полю» з болючими наслідками для усіх.

У той же час, проте, ми маємо зазначити, що останнє рішення Церкви Росії також викликає сильне занепокоєння. Це немислимо, щоби Свята Євхаристія – найвище таїнство безмежної любові та найглибшого смирення Христа – використовувалася, як зброя [однієї Церкви] проти іншої Церви. Чи є ж можливим, щоби рішення та наказ Ієрархії Церкви Росії відмінили дію Святого Духу в Православних Храмах, що перебувають в юрисдикції Вселенської Патріархії? Чи це ж можливо, щоби Свята Євхаристія, що звершується в храмах Малої Азії і Криту, Святої Гори і всюди в інших місцях Землі, для російських православних віруючих – була недійсною? І якщо люди підходять «зі страхом Божим, вірою і любов’ю»1, до причастя Святих Дарів, чи це можливо, що вони вчиняють «гріх», в якому мають каятися?

Засвідчуємо, що це неможливо для нас погодитися з такими рішеннями. Це надзвичайно важливо, що Свята Євхаристія, це таїнство незбагненої святості та неповторної важливості, залишається поза межами будь-яких церковних незгод.

Якими б серйозними вони не були, накопичені питання церковної юрисдикції ніяким чином не можуть бути причиною розколу Православ’я, ніде у світі. Як ми неодноразово наголошували, можлива Схизма зараз зганьбить красу Православ’я та ослабить його міжнародний авторитет і глибоко пошкодить віру Православних, особливо тих в Україні, хто напряму постраждав – тих, хто перебуває під постійним тиском атеїзму в різних формах, тих, хто заражений байдужістю, яка розповсюджується на кшталт ядерного пилу.

Отже, необхідно обдумано відшукати компромісне рішення, націлене на глибоке та дійсне примирення православних віруючих в Україні.

Стосовно Всеправославного Синаксу, про який Ви згадуєте у Вашому попередньому посланні, ми вважаємо, що останній розвиток подій надто ускладнили його скликання. Критично-важливими залишаються такі питання: Чи буде Православна Церква Росії просити у Вселенського Патріархату скликати Всеправославний Синакс? Які будуть критерії остаточного рішення на благо миру та єдності? Православна Автокефальна Церква Албанії у будь якому випадку бажає взяти участь у Всеправославному Синаксі, скликаному канонічним порядком.

Ви знаєте наше незмінне переконання, що найбільший благословенний успіх у Православ’ї впродовж останніх десятиліть, був досягнутий завдяки Соборам Глав Православних Автокефальних Церков. Ми могли б повернутися до них, щоби виправити минулі упущення та помилки.

Занепокоєння та непорозуміння, які ми попередньо сформулювали, заліковує утішительний вірш Псалмів: «Чого, душе моя, ти сумуєш, і чого непокоїшся? Сподівайся на Бога, адже я Йому ще дякуватиму за спасіння Його, Бога мого!» (Пс. 41: 12).  

Завжди з найглибшою братерською любов’ю у Христі,

Єдиному Господеві та Спасителеві нашому

Архиєписком Тиранський, Дурреський та Всієї Албанії

_________________________________________________________________________________

1Прим. пер. – Слова, що виголошує священник перед віруючими у храмі, які причащатимуться.

Оригінал листа грецькою мовою: 

Офіційний переклад англійською мовою:

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.