bitvazaurozay

Патріарх Варфоломій: Через байдужість до України нам не було б виправдання перед Богом та історією

Вселенський Патріарх Варфоломій звернувся з посланням до українського народу з приводу 85-річчя Голодомору. У заяві також обґрунтовано причину надання православній церкві в Україні автокефалії.

Подаємо послання, опубліковане на сторінці Української православної церкви у США, у повному обсязі:

Возлюблені діти у Христі: Нехай Божі милість та мир будуть з усіма Вами.

Як і кожного року, історична та страждаюча Константинопольська Церква-Матір, спілкується з усіма Вами з тягарем на серці, в молитві згадуючи Голодомор українського народу, трагічну та нелюдську подію 1932-1933 років, коли безліч людей загинули від навмисного та жорстокого голоду.

Ця трагедія говорить сама за себе, серед інших жорстоких вчинків проти людства та Божого творіння здійснених у ХХ столітті, як найбільш насильницька, з досі відомих у історії трагедій.

Молячись за упокій душ померлих та за загоєння цієї болючої рани у свідомості Вашого благословенного народу, ми нагадуємо всім людям доброї волі, що церква не толерує несправедливість чи будь-яку силу направлену підривати суспільну згуртованість.

Навпаки, Вона наголошує на суспільному вченні Християнського Євангелія закликаючи до служіння один одному та благодійності. Відповідальність Православ’я полягає в тому, щоб служити – як позитивний виклик сучасному людству, нагадуючи про натхненне Богом е життя та вираження справжньої свободи.

Коли ми пам’ятаємо минуле і вчимося на такій трагедії, ми повинні рухатися вперед у майбутнє із співчуттям та прощенням. У церкві, містичному Тілі Христовому, ми збережені від печалей і страждань, в той самий час знаходячи сили пробачити і любити всіх людей. Вселенський Патріархат сильний, тому що в нас є жертовна любов і тому, що він діє через смирення та Хрест.

Його історія наповнена мучеництвом і жертовністю для світу, для всіх людей і для всіх народів. Константинопольська церква, як Матір-Церква, є втіленням вільної любові Христа, Який не розпинає, а є розп’ятий, Який жертвує Своєю душею за Своїх ближніх – за всіх людей.

Тому, неприпустимо, щоб Вселенський Престол – який згідно святих канонів відповідає за єдність та стабільність Православ’я – залишався б байдужим, коли православні люди, такі, як український народ страждають та шукають вирішення церковних проблем, які мучать їх протягом століть.

Ми втручаємося, тому, що це є наш обов’язок – виключно на засадах достовірно-церковних, всесвітніх та виключно з наднаціональних критеріїв – заради істини і традицій церкви, захисту канонічного порядку та ідентичності Православ’я, завжди для розбудови тіла Христового, а не для себе і не для демонстрування світової сили чи влади. Залишаючись байдужими, ми б залишилися без виправдання перед Богом та історією.

Ця велика відповідальність Матері-Церкви, Святої та Великої Церкви Христової, безумовно не має меж. Тому, так само, як і ми надали автокефалію всім помісним церквам, Священний Синод вирішив надати автокефалію багатостраждальній Православній церкві в Україні, щоб вона, також приєдналася до повноти Православ’я в єдності та внутрішньому мирі. Тільки Перший Престол Православ’я, Константинопольська церква, має цю велику відповідальність згідно святих канонів.

Нехай Бог подасть спокій душам усіх жертв Голодомору, а всім Вам, духовні діти, нехай Він дарує терпіння у випробуваннях, а також любов і взаємне прощення. Нехай буде благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа зі всіма Вами. Амінь.

Вселенська Патріархія, 14 листопада, 2018 року Божого

Ваш щирий молитвеник перед Богом,
+ВАРФОЛОМІЙ
Архієпископ Константинополя – Нового Риму та Вселенський Патріарх

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.