bitvazaurozay

В УКРАЇНІ МОЖУТЬ ДОЗВОЛИТИ ФОТОГРАФУВАТИСЬ НА ПАСПОРТ У ХІДЖАБІ

 

В Україні можуть переглянути стандарти фотографування на документи. Відповідне прохання раніше подали Міністерство внутрішніх справ спільно з Державною міграційною службою. На держпідприємстві "Український науково–дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" це підтверджують, передає «5 канал» з посиланням на прес-службу МВС.

У відомстві кажуть: це необхідна міра.

"Ми маємо зробити все, аби надати можливість особам, які належать до різних релігійних течій та конфесій, фотографуватися на документи без вразливості їхніх релігійних переконань. Розв'язання цього питання, у масштабах України, лежить винятково у площині зміни стандартів", – зазначила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Водночас, згідно з українським законодавством, фотографування для паспортів здійснюється винятково без головних уборів.

"Фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя винятково анфас, без головного убору", – йдеться у "Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України".

До МВС через це положення постійно надходили звернення від представників різних віросповідань. Люди просили переглянути стандарти. У вересні відповідне звернення українські мусульманки спрямували до Державної міграційної служби. Вони зазначили, що згадане положення є порушенням їхніх конституційних прав, зокрема на свободу совісті. У зверненні мусульманки наголосили, що хіджаб не є головним убором, а обов'язковим одягом жінки та релігійним обрядом ісламу.

"У одягненої у хіджаб повністю відкрите обличчя, що дозволяє здійснити фотографування в "анфас", як це зазначено в законодавстві, так і жодним чином не закриває рис обличчя та надає можливість ідентифікації особи", – йшлося у зверненні.

Нагадаємо, у вересні цьогоріч Верховний Суд дозволив видавати паспорти старого зразка на вимогу вірян.

Раніше, 21 березня 2018 року, Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою забороняється оформляти паспорт громадянина України з використанням бланка в формі книжки. В Кабміні зазначили, що Міграційна служба забезпечена ресурсами, необхідними для оформлення ID-карт.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.