bitvazaurozay

Собор Архистратига Михаїла

Собор Архистратига Михаїла (іноді Михайлів день) — свято православ'я на честь Архистратига Михаїла та очолюваних ним янголівГосподніх. Вшановується 8 (21) листопада. Головне з усіх свят на честь святих янголів.

Михаїл, ім'я якого означає «хто як Бог?» або «хто рівний Богові?» є головнокомандувачем сил Господніх. Небесні духи були створені ще до творіння світу матеріального. І коли на небі стався бунт і Денниця разом з частиною янголів вирішив повстати проти Бога, вірні йому янголи на чолі з архистратигом Михаїлом скинули Сатану в безодню.

Історія встановлення свята.

21 листопада православна церква вшановує Михаїла разом з усім собором святих янголів. Згідно з давньохристиянським церковним письменником Діонісієм Ареопагитом, чинів янгольських налічується дев'ять. Ці чини поділяються на три ієрархії — кожної по три чини. Вищі чини — серафими, херувими і престоли. У середній ієрархії домінати, сили і владні. У нижчій ієрархії начала, архангели і янголи. Втім попри своє положення та різні найменування усі вони мають загальну назву — янголи. Над усіма дев'ятьма небесними чинами очільником є архистратиг Михаїл. Їхнє угрупування на чолі з Михаїлом називають янгольським собором.

Ще в апостольські часи було поширене вчення про янголів. Серед християн з'явилися іновірці, які поклонялися їм як богам і вчили, що видимий світ створений не Богом, а янголами, вважаючи їх вищими від його сина Ісуса Христа. Це вчення офіційна Церква вважала настільки небезпечним, що святі отці були змушені скликати в Лаодикії помісний собор, на якому засудили поклоніння янголам і постановили шанувати їх як служителів Божих, охоронців людського роду, наказавши святкувати Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил 8-го листопада за старим стилем. Дата святкування вибрана невипадково. Листопад — це 9-й місяць після березня, який вважається першим місяцем після створення світу. На відзначення 9-ти ангельських чинів саме в листопаді — 9-му місяці — встановлено свято янголів. 8-е число вказує на день Страшного суду.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.