bitvazaurozay

АГЕНТ "ЮРЕК": ПРО ТЕ ЧОМУ ГЛАВА ПОЛЬСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ВІДКИНУВ АВТОКЕФАЛІЮ УКРАЇНИ

Авторитетне польське видання Rzeczypospolitа опублікувало розлогу статтю про зв'язки митрополита Варшавського і всієї Польщі і інших православних єрархів країни зі спецслжбами ПНР, з якої стало відомо, що митрополит Польської Православної Церкви Савва – ніхто інший, як агент "Юрек".

Про це журналіст Віталій Портніков пише на сторінках сайту української редакції Радіо "Свобода", передає «Сегодня».

Багато священиків і парафіян Польської Православної Церкви стали вимагати відставки своїх пастирів. Але митрополит Савва не пішов, а нагадав парафіянам про прощення гріхів і вибачився від імені всього православного духовенства.

Цікаво, що за часів боротьби руху "Солідарність" з комуністичним режимом (початок 1980-х рр.) очолювана Саввою ППЦ не сприяла активістам, а сам Савва навіть закликав православних своєї єпархії не брати участь в діях, які "суперечать інтересам держави" і підтримав введення воєнного стану в Польщі.

У той же час польський костел в ті роки відкрито підтримував "Солідарність", а одним з героїв опору став ксьондз Єжи Попелюшко, нагадав автор статті.

За його словами, Польську церкву навіть змусили відмовитися від автокефалії, яка була надана їй Вселенським Патріархатом і попросити про автокефальний статус московського патріарха – хоча ніякого права надати їй такий статус у РПЦ не було. Тому Польську Православну Церкву в ті роки вважали просто філією РПЦ, частиною радянського впливу в країні. Інша справа, що своєю боротьбою з "Солідарністю" митрополит Савва та інші єрархи сіяли ворожнечу між польськими громадянами різного походження та віросповідання.

Спецслужб соціалістичної Польщі давно немає, їх архіви оприлюднені – завдяки чому ми й знаємо, що багато заяв митрополита Савви були пов'язані не з політикою, не з його поглядами, навіть не з порадами РПЦ, а з зобов'язаннями агента "Юрека", продовжує Портніков.

"Про все це слід пам'ятати, коли дізнаєшся, що ієрархія Польської Автокефальної Православно Церкви не підтримала процес надання автокефалії православної церкви в Україні", – резюмував він.

Польська Православна Церква заборонила спілкуватися з УПЦ КП і УАПЦ. Заборона поширюється на літургійні та молитовні контакти польських православних священиків з українськими.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.