bitvazaurozay

Вселенський патріарх: «Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи»

Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі з паломниками із Греції 25 жовтня заявив, що Константинополь буде вирішувати українське питання у звичайному порядку і на благо українського народу.

"Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи, які певний час перебували в прямій юрисдикції Вселенського патріархату, але настав час, коли вони стали самостійними. Чому всі інші мають право на автокефалію, а 45–50 мільйонів українців ні? Це несправедливо", – сказав паломникам на чолі з митрополитом Пантелеймоном патріарх Варфоломій, якого цитує Orthodoxia.info.

Патріарх нагадав, що прагнення українського народу до духовної незалежності не нове – воно з'явилося відразу ж після створення незалежної української держави 1991 року.

"Будьте впевнені, що ми будемо вирішувати українське питання у звичайному порядку і на благо українського народу", – запевнив патріарх.

Нагадаємо, що Синод Вселенського Патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української Церкви. Зокрема, рішення Константинопольського Патріархату від 1686 року про передання Київської митрополії в управління Московського Патріархату скасовано, із предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю УАПЦ Макарію повернуто канонічний статус. Наразі Константинополь вирішує питання останніх кроків у наданні автокефалії Українській Церкві.

Напередодні, 21 жовтня, патріарх Варфоломій на засіданні міського правління грецької діаспори в Константинополі заявив, що не планує відступати у вирішенні питання про українську автокефалію, незважаючи на тиск Російської Православної Церкви. "Подобається чи ні нашим російським братам, рано чи пізно вони слідуватимуть рішенням, ухваленим Вселенським патріархом, тому що у них немає іншого вибору", – наголосив він. При цьому Варфоломій сказав, що знає про існування "добре оплачуваних статтей" та про "чорну пропаганду" з російської сторони, спрямованої проти Вселенського патріархату.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.