bitvazaurozay

Стало відомо де відбудеться об’єднавчий собор української церкви

Євстратій Зоря. Фото: Главред

Всеукраїнський об’єднавчий собор ймовірно проведуть у “Софії Київській”. На ньому планують обрати голову єдиної помісної української церкви.

Таку думку висловив речник УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря в ефірі “5 Каналу”.

За його словами, “Софіївський собор” – це найбільш логічне місце для проведення зборів. Адже саме він вважається однією з “головних історичних митрополичих предстоятельських кафедр для київської церкви”.

“Ми все будемо робити для того, щоб це відбулося якнайшвидше, і хотілося би, щоб вже до наступного засідання Священного Синоду і Константинопольського Патріархату, яке відбуватиметься у другій половині листопада, ми вже могли прийти з добрими плодами нашої домашньої праці”, – додав Зоря.

Передбачається, що у соборі візьмуть участь всі ієрархи УПЦ (МП), які підписали звернення до Святійшого Патріарха Константинопольського Варфоломія I. Водночас речник наголосив, що участь у засіданні добровільна, тому точна кількість священнослужителів буде відома лише під час собору.

Нагадаємо: нещодавно глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що Україні нададуть томосодразу після того, як відбудеться об’єднавчий собор.

“Надання Україні томосу про визнання можливе за умови об’єднання трьох церков в одну церкву і зняття анафеми”, – сказав Філарет.

Зазначимо також, що 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з глави УПЦ Київського патріархату Філарета та очільника Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія. Відтепер вони канонічні.

“Я думаю, що процес об’єднання буде швидкий. Ми домовимося, коли скличемо цей собор. А ми плануємо його скликати найближчим часом. А це буде архієрейський собор. А це будуть архієреї УПЦ КП, архієреї УАПЦ та УПЦ МП, які захочуть”, – сказав Філарет.

Помісна Церква

У середині квітня Президент Петро Порошенко попросив Вселенського Патріарха Варфоломія надати томос. Це – указ, який має проголосити створення помісної української православної церкви. Звернення підписали єпископи Української православної церкви Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви, вісім єпископів із УПЦ (Московського патріархату), а підтримала Верховна Рада.

Проти виступили нардепи з “Опозиційного блоку”. Член цієї політсили Вадим Новинський, якого ще називають головним спонсором УПЦ (МП), погрожує навіть  “громадянською війною”. Петро Порошенко ж – непохитний. “Україна як ніколи наблизилася до своєї єдиної помісної православної церкви”, – переконує очільник держави. Президент запевняє: Помісна церква не буде державною. Кожен зможе обирати сам, до якого храму ходити.

Раніше архімандрит, колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) Кирило (Говорун) заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний. “Його писав мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі… І тексти, які він пише, канонічні – абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред’явити ніяких претензій”.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет переконаний, що після надання автокефалії, до єдиної церкви перейде більшість парафій Московського патріархату в Україні.

Представник Вселенського Патріарха митрополит Гальський Еммануїл побував у Києві на святкуваннях до Дня хрещення Київської Русі. Владика запевнив, що процедуру надання Українській Церкві автокефалії Константинополь розпочав іще 19 квітня.

“Вселенський Патріархат на вашому боці, він не полишить чад своїх українських необороненими і напризволяще кинутими, не дасть тим, хто ненавидить правду, провадити свої витівки тут в Україні”, – наголосив митрополит Еммануїл.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.