bitvazaurozay

Кремль обіцяє захищати вірян УПЦ Московського патріархату в Україні

Якщо ситуація навколо процесу надання українській церкві автокефалії загостриться.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, якого цитують російські інформаційні агенції.

Так він прокоментував результати синоду Вселенського патріархату.

У четвер синод підтвердив своє попереднє рішення надати автокефалію українській церкві та зняв анафему з Філарета - глави Української православної церкви Київського патріархату, якого називають найбільш імовірним головою майбутньої помісної церкви в Україні.

"У випадку, якщо події, що розвиваються, увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія всюди захищає інтереси росіян і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних. Це абсолютно обґрунтована і абсолютно зрозуміла позиція", - сказав Пєсков.

На запитання, яким чином Москва готова захищати інтереси православних на Україні, представник Кремля відповів: "Винятково політико-дипломатичним".

Реакція РПЦ

У Російській православній церкві на рішення синоду відреагували вкрай жорстко.

"Константинопольським Патріархатом скоєно безпрецедентну антиканонічну дію, що є спробою руйнування основ православного канонічного устрою. Інакше не можна оцінити заяву Константинополя про вступ в канонічне спілкування з розкольниками і з особою, відлученою від церкви", - заявив у четвер глава синодального відділу із взаємин РПЦ з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

За його словами, 15 жовтня у Мінську відбудеться синод РПЦ, де й дадуть "належну оцінку" всього, що трапилося.

Раніше в РПЦ погрожували припиненням євхаристійного спілкування РПЦ з Вселенським патріархатом та розколом світового православ'я, якщо УПЦ отримає автокефалію.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.