bitvazaurozay

ВОНИ ПОСИПАЛИСЯ

Поки по Хрещатику марширували коробки українських силовиків і бойова техніка, а у Москві будівля Центробанку палала не гірше за емоції ватників, сталася подія, важливість якої важко переоцінити. В Інтернеті з’явилася заява Мережі Відкритого Православ’я, яка закликала до діалогу про те, якою бути майбутній Помісній українській православній церкві і про її місце у суспільстві.

Про що ідеться? Мережа Відкритого Православ’я створена священиками Української православної церкви – Московського патріархату, які висловили:
а) підтримку ідеї автокефалії Української Православної церкви;
б) отримання Україною Томосу про автокефалію УПЦ;
в) намагання президента України Петра Порошенка отримати Томос про автокефалію УПЦ.

Стоп! Я не те що віщую – вже чую заперечення на кшталт «москвопопи намагаються потягнути час, або врятувати свої шкури – на палю їх, ніякого діалогу!» Вже писав – радикалом бути завжди легко і приємно, бо справу робити – не гасла масам промовляти, доведено більшовиками. Давайте розглянемо ситуацію ширше.

В УПЦ-МП протягом всього її існування, далеко не всі архієпископи (не говорячи вже про пересічних священиків) були переконаними ватиками і колорадами. Я вже писав – давно відомі своєю проукраїнською позицією митрополит Черкаській і Канівський Софроній (Дмитрук) та митрополит Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко). В середині травня поточного року біля десяти єпископів УПЦ-МП підписали звернення до Константинопольського патріарха Варфоломія, з проханням НАДАТИ автокефалію Українській церкві. Тепер от – Мережа. Що це все значить?

А значить це не багато – не мало, як тихий церковний розкол, але тепер не по лінії конфесій (УПЦ-КП, УПЦ-МП, УАПЦ, тощо), а в середині самої УПЦ-МП. Я вже писав, релігійність людини – матерія аж надто тонка і поводитися з нею треба вельми делікатно. Існує чимало людей які стояли на Майдані та захищали Україну на Сході – але продовжують ходити до УПЦ-МП. Чому? Бо канонічна. Для людини віруючої це дуже болісна тема і по ній не можна кататися військами як поляки на початку 17-го ст., що тоді (нагадую) призвело до категоричного розколу між католиками, греко-католиками і православними, за умов що ніякої УПЦ-МП тоді не існувало як явища. Далі – відомо.

Москва має чимало засобів аби перешкодити отриманню Україною Томосу Вселенського Патріарха. Один з них – спровокувати релігійний розкол всередині України, простіше – нацькувати вірян УПЦ-МП на вірян УПЦ-КП та УАПЦ і подати все це як втручання держави в справи церкви і як ситуацію коли автокефалії хоче не вся Україна, а лише її частина, і що Вселенський патріарх по-факту легалізує розкольників. Але тепер – цього не станеться.

Звернення священиків УПЦ-МП з ідеєю широкого діалогу навколо того якою бути Помісній церкві (читайте – про укладання пактів про ненапад між окремими парафіями УПЦ-МП, УПЦ-КП, УАПЦ та іншими конфесіями та напрацювання правил гри на майбутнє) широту маневру Москви звужує шалено. Їм тепер лишається одне з двох. Або – якось мотивувати священиків УПЦ-МП, які уже виступили за автокефалію, відмовитися від цієї ідеї, або – іти на прямий розкол та об’являти прибічників автокефалії розкольниками і єретиками.

Перший шлях, схоже вже нереальний. Те що священики УПЦ-МП почали відкрито висловлюватися за автокефалію (тобто пішли на бунт проти свого прямого керівництва і в Києві, і в Москві) саме собою свідчить – «цукерок» на всіх більше нема і у впливовість Москви вони не вірять. Вони уже або не приховують своїх переконань, або обирають стати на бік того кого вважають сильнішим. Що ж до розколу… Та тут така ситуація, що в разі розколу можна цілком опинитися взагалі за бортом. Отримати пусті храми та статус «церкви агресивних противників України», з усіма похідними.

Очевидно – нині поза увагою суспільства триває низка дуже складних і виснажливих переговорів – між конфесіями, між ними і представниками влади, всередині самої УПЦ-МП. До якого результату прийде команда митрополита Онуфрія з його одіозними прибічниками, ватними митрополитами Ілларіоном, Павлом і Агафангелом та олігархом Новінським – скоро дізнаємося.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко

https://www.facebook.com/groups/mereza/permalink/1987940344837901/

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.