bitvazaurozay

Завтра день села в Хлоп*яниках

Литовці в 1362 році розбили об'єднані татарські орди на Синій Воді і поклали край більш ніж сторічному татарському пануванню. Литва почала залюднювати завойовану територію і в результаті цього виникли нові поселення. Хлоп*яники одне з них.

Виникло село приблизно в 14 столітті і в його назві зашифрована історія виникнення. Очевидно що сюди прибув пан Ян зі своїми людьми яких місцеві аборигени називали хлоп*яниками - тобто хлопами Яника. В Галичині слово "хлоп" означає людина, чоловік.

До речі і сусіднє село Жукля було засноване литовцями zuklys з литовської означає "риболовля". Та й Рейментарівка судячи з назви теж так би мовити звідти родом.

"Баюра, блазень, валандатися, відлига, вовкулака, гаразд, грудка, гультяй, ґринджоли, жарубиння, заграбастати, зозуля, кепсько, клумба, клуня, мантачка, мурзатий, пампушка, пелюка, садиба, скирта, толока, нишпорити, юшка", все це литвінізми.

Бикус (розсольник) та ковми (пюре) тут готують як і за Великої Литви. А такі прізвища як Бутейко, Борайко, Солтис, Бутович, Бурбель та інші теж підтвердження литовських впливів.


 

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.