bitvazaurozay

ПІД ЧАС РЕСТАВРАЦІЇ "СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ" ВИЯВЛЕНО СЕНСАЦІЙНІ ЗНАХІДКИ

За результатами досліджень мозаїк, фресок та олійного живопису та реставраційних робіт у Софіївському соборі підтвердились здогадки про те, що пам’ятка мала двох замовників - Володимира Хрестителя і Ярослава Мудрого.

Про це на прес-конференції в Києві розповіла генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська, передає  УНН.

"Пройшов перший етап обстеження і реставрації і є певні цікаві результати. Сьогодні обстеження показали, що у нас з’явились цікаві загадки, з якими ми вперше стикнулись ще у 2013-14 роках при обстеженні в північній частині центрального трансепта. Сьогодні вони себе підтвердили... Дослідження і знахідки підтвердили, що "Софія" дійсно має два ктитора, два періоди, як то вкладається в теорію, висунуту нашими фахівцями. Це - Володимир Хреститель і Ярослав Мудрий. І навіть монументальний живопис мозаїки це підтверджує", - сказала директорка заповідника.

Вона пояснила, що в 2013-14-х роках були знайдені певні нашарування мозаїки на фреску - мозаїка була накладена поверх фрески. Під час цьогорічних досліджень мозаїк були виявлені ті самі нашарування на західних стовпах арки біля карниза.

"Це ще раз підтверджує те, що було два замовники, два періоди. Фактично, коли у 1015 р. помер Володимир, який був замовником Софіївського Собору, на зміну приходить його син Ярослав Мудрий, який намагається якомога швидше завершити опорядження собору, і в травні 1018 року - рівно 1 тис. років тому освітити цей храм. Мозаїку зробити не встигали, тож замалювали фрескою. Після освячення, налагодивши виробництво, продовжують на місцях мозаїчного розпису мозаїку замість фрески, що була намальована. Це підтвердилось зараз при цьому обстеженні", - сказала вона.

За словами Нелі Куковальської, окрім реставрації, буде проведено також хіміко-технологічний аналіз на мікробіоту.

Реставрацію Софійського собору планують завершити до кінця року.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.