Нинішній патріарх Варфоломій протягом чвертьстоліття предстоятельства досить успішно вибудовує відносини з Туреччиною, оберігаючи крихкий баланс між інтересами Патріархату, Турецької Республіки, грецької меншини в Туреччині та еллінського світу в цілому.
І саме в цю делікатну й чутливу точку відбувся російський інформаційний удар. Який я можу розцінювати лише як відплату Москви за проведення, всупереч її бажанню, Великого Собору на Криті та за активність Патріархату в "українському питанні".
Йдеться про публікацію у виданні "Oriental Review" статті від імені екс-посла США у Ємені Артура Х'юза з обвинуваченнями на адресу Вселенського Патріарха у зв'язках з ЦРУ, Фелуллахом Гюленом (його Туреччина обвинувачує у створенні "паралельної держави" та спробі перевороту) і загалом у підривній анти-турецькій діяльності, в тому числі у співучасті у липневому перевороті.
Скандальна стаття, підписана іменем екс-посла США, була ре-опублікована у низці західних медіа. Але найбільшого удару було завдано в Туреччині, де на її основі з'явилася хвиля публікацій, що вже завдала істотної інформаційної шкоди репутації Патріархату.
Досить швидко з'ясувалося, що стаття є ФАЛЬШИВКОЮ. Посол Х'юз оприлюднив заяву, що він не має жодного стосунку до публікації, поданої від його імені. На цій підставі статтю було знято з сайтів західних медіа.
Але сайт "Oriental Review" не опублікував спростування. Дивно? Ні, бо редактором-засновником OR є росіянин Андрєй Фомін. І сам ресурс, як виглядає, є частиною російської машини пропаганди. "Мавр зробив свою справу…", ставши першоджерелом інформаційної кампанії, розгорнутої проти Патріархату в турецькій пресі.
Отакою є помста Москви. І це, здається, лише початок тих заходів, які з російського боку здіснюватимуться проти Вселенського Патріарха. Успіх Великого Собору та просування в "українському питанні" спонукають Москву до протидії. Як бачимо, протидія ця – у звичайному для неї стилі: брехня і провокації.
Journal information