bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Імперія завдає удару у відповідь

Загальновідомо, що відносини між Константинопольським Патріархатом і Туреччиною мають непросту історію, на яку накладається складність греко-турецьких взаємин.

Нинішній патріарх Варфоломій протягом чвертьстоліття предстоятельства досить успішно вибудовує відносини з Туреччиною, оберігаючи крихкий баланс між інтересами Патріархату, Турецької Республіки, грецької меншини в Туреччині та еллінського світу в цілому.

І саме в цю делікатну й чутливу точку відбувся російський інформаційний удар. Який я можу розцінювати лише як відплату Москви за проведення, всупереч її бажанню, Великого Собору на Криті та за активність Патріархату в "українському питанні".

Йдеться про публікацію у виданні "Oriental Review" статті від імені екс-посла США у Ємені Артура Х'юза з обвинуваченнями на адресу Вселенського Патріарха у зв'язках з ЦРУ, Фелуллахом Гюленом (його Туреччина обвинувачує у створенні "паралельної держави" та спробі перевороту) і загалом у підривній анти-турецькій діяльності, в тому числі у співучасті у липневому перевороті.

Скандальна стаття, підписана іменем екс-посла США, була ре-опублікована у низці західних медіа. Але найбільшого удару було завдано в Туреччині, де на її основі з'явилася хвиля публікацій, що вже завдала істотної інформаційної шкоди репутації Патріархату.

Досить швидко з'ясувалося, що стаття є ФАЛЬШИВКОЮ. Посол Х'юз оприлюднив заяву, що він не має жодного стосунку до публікації, поданої від його імені. На цій підставі статтю було знято з сайтів західних медіа.

Але сайт "Oriental Review" не опублікував спростування. Дивно? Ні, бо редактором-засновником OR є росіянин Андрєй Фомін. І сам ресурс, як виглядає, є частиною російської машини пропаганди. "Мавр зробив свою справу…", ставши першоджерелом інформаційної кампанії, розгорнутої проти Патріархату в турецькій пресі.

Отакою є помста Москви. І це, здається, лише початок тих заходів, які з російського боку здіснюватимуться проти Вселенського Патріарха. Успіх Великого Собору та просування в "українському питанні" спонукають Москву до протидії. Як бачимо, протидія ця – у звичайному для неї стилі: брехня і провокації.
Tags: Архієпископ Євстратій Зоря, РПЦ, религия, скандалы
Subscribe

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments